Ubuntu 14.04 LTS
Atsisiųsti

Ubuntu naujienos

Naujienos susijusios su Ubuntu Linux OS

Ubuntu 12.04 LTS planai

Po 11.10 išleidimo, Ubuntu sukako lygiai 7 metai. Pirmoji laida pasirodė 2004 metais, spalio mėnesį - 4.10, kodiniu pavadinimu Warty Warthog.

Išleistas Ubuntu 11.10

Šiandien išleista naujausia Ubuntu 11.10 laida. Ubuntu Oneiric Ocelot laidoje toliau tobulinama naujoji Unity naudotoją sąsaja, kuri pilnavertiškai veikia ir be 3D vaizdo spartinimo, jei jūsų kompiuteris tokios galimybės neturi, automatiškai siūlomas Unity 2D variantas. Naudotojų prisijungimui naudojamas LightDM paketas su pritaikyta Unity išvaizda. Kubuntu variante įtrauktos naujausios KDE platformos funkcijos, Plazma darbo laukai ir Moun programų centras. Ubuntu server variante, kaip technologijos pavyzdys, pristatoma Juju sistema - modernus būdas valdyti serveryje ar serverių debesyje veikiančias paslaugas. Taip pat Ubuntu server dabar palaiko ARM architektūrą.

Ubuntu 11.10Ubuntu 11.10

Ubuntu programų kūrėjų svetainė

Visai nesenai paleista Ubuntu programų kūrėjų svetainė developer.ubuntu.com. Ši svetainė yra centrinė vieta, vienijanti visus Ubuntu programų kūrėjus ir jų sukurtas programoms.

Ubuntu naudotojų apklausa

Ubuntu kūrėjai dažniausiai bendrauja su Ubuntu naudotojais, kurie yra programuotojai pranešantys apie klaidas, kurias reikia taisyti arba su naudotojais kurie klausia pagalbos (IRC, forumuose, klaidų pranešimuose). Dėl tokio bendravimo požiūris į naudotojus ir jų poreikius yra gan specifinis ir sunku suprasti ko iš tikrųjų nori paprasti Ubuntu naudotojai. Klausimas kas naudoja Ubuntu ir su kokiomis problemomis susiduria? Ką mano naudotojai pranešę bent vieną klaidą apie klaidų pranešimo infrastruktūrą? Kaip sekasi lokalioms bendruomenės komandoms? Neturint tikslių duomenų, sunku atsakyti į šiuos klausimus.

Kad būtų atsakyta į šiuos klausimus grupė Ubuntu bendruomenės narių, sutelkė pajėgas, kad sukurtų apklausą. Tikimasi, kad į klausimus atsakys įvairūs žmonės ir pateiktuose atsakymuose bus galima rasti atsakymus į minėtus klausimus. Galiausiai turint bendrą vaizdą, bus aišku kur reikia pasitempti ir ką reikia tobulinti.

Jei turite savo nuomonę apie Ubuntu, kviečiu visus skirti 5 minutes ir atsakyti į pateiktus klausimus:

http://is.gd/vnPvog

Ubuntu App Developer Week

Su džiaugsmu pranešu apie šių metų balandžio 11 dieną prasidedantį, visą savaitę besitęsiantį renginį Ubuntu AppDeveloperWeek. Renginys vyks IRC pokalbių kambaryje #ubuntu-classroom.

„Ubuntu 10.04 vadovas pradedantiesiems“ RC versija

Paruošėme „Ubuntu 10.04 vadovas pradedantiesiems“ vadovo RC versiją (atsisiųsti PDF formatu). Esame dėkingi už išsakytas pastabas, kurias gavome išleidę Beta versiją.

Ubuntu 10.04 pradedančiųjų vadovas (Beta)

Nuo „Ubuntu 10.04 pradedančiųjų vadovo“ vertimo pradžios praėjo beveik metai ir pagaliau pristatome šio vadovo, vertimą į Lietuvių kalbą Beta versiją (atsisiųsti PDF formatu). Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šio projekto, nors jis buvo gan banguotas, tačiau visų pastangomis išvydo dienos šviesą.

Ubuntu 10.10

Naujausias Ubuntu „dešimt iš dešimt“ jau čia!

Trumpai apžvelgsime, kas pasikeitė nuo 10.04 versijos.

krb5 (Kerberos 5) pažeidžiamumas

Sistemos spraga aptinkama šiose Ubuntu distribucijose:
Ubuntu 10.04 LTS
Ubuntu 10.10

Šis pažeidžiamumas yra ir kitose distribucijose, kurios kilo iš Ubuntu 10.04 arba 10.10 versijų (Xubuntu, Kubuntu, Edubuntu, Linux Mint ir t.t.).

Tai gali būti ištaisyta savo sistemoje atnaujinus šiuos paketus:
Ubuntu 10.04 LTS: "krb5-kdc" ir "1.8.1+dfsg-2ubuntu0.3"
Ubuntu 10.10: "krb5-kdc" ir "1.8.1+dfsg-5ubuntu0.1"

Ubuntu 10.10 pavadinimas

Operacinė sistema „Ubuntu“ 10.10 oficialiai  vadinsis Maverick Meerkat.

Ji turėtų būti gerokai greitesnė, joje bus ir GNOME 3.0.

Tai bus tryliktas „Ubuntu“ leidimas.

Bet dabar visi tikriausiai laukiam 10.04 LTS.

Informacija iš http://news.softpedia.com/news/Ubuntu-10-10-a-k-a-Maverick-Meerkat-13910... .

Surinktas turinys