Ubuntu 14.04 LTS
Atsisiųsti

Ubuntu 12.04 LTS planai

Po 11.10 išleidimo, Ubuntu sukako lygiai 7 metai. Pirmoji laida pasirodė 2004 metais, spalio mėnesį - 4.10, kodiniu pavadinimu Warty Warthog.

Mark Shuttleworth savo tinklaraštyje, pasidalino mintimis apie Ubuntu 12.04 LTS, kodiniu pavadinimu Precise Pangolin. 12.04 LTS bus ketvirtoji ilgesnį laiką palaikoma laida, tačiau šį kartą palaikymas tęsis ne tris metus, kaip anksčiau, o penkis.

12.04 LTS laidoje, darbastalio variantui nežadama didesnių naujovių, kadangi ji bus ilgą laiką palaikoma, Ubuntu kūrėjai stengsis kiek įmanoma labiau išbaigti tai, kas yra padaryta iki šiol.

Ubuntu tech lead'as Neil Patel, omgubuntu.co.uk interviu, taip pat patvirtino, kad per sekančius šešis mėnesius, daugiausiai dėmesio bus skiriama klaidų taisymui ir esamų funkcijų tobulinimui. Paskutinius du leidimus su sekančiu, Neilas palygino taip: Natty=naujos funkcijos, Oneiric=naujos funkcijos/klaidų taisymas ir Pangolin=klaidų taisymas.

Komentarai

Svečias portretas

siaip uzkniso ubuntu 11.04 ir

siaip uzkniso ubuntu 11.04 ir 11.10 konkreciai! naudojau ilga laika septynke.o siandien susiinstalinau zorin os.nes prie 10ubuntu nesinorejo gryzt. isbandysiu. tikiuosi 12 ubuntu laida bent kiek geresne uz 11 bus

Svečias portretas

Yra geresni Ubuntu

Yra geresni Ubuntu patobulinimai: Linux Mint, Pingui OS, YLMF (kiniečių - kaip Windows), o ypač Ubuntu Ultimate Edition 2.9. Puikus yra Baltix-as linux (kas mėgsta Windows - su meniu apačioje). Svarbiausiai, ne laikinos priemonės, o tikslas - Dangus. Sekmės!

Svečias portretas

11,10 buvo š... 12 irgi tokia

11,10 buvo š... 12 irgi tokia pati atrodo... Naudojausi, ne kartą, ir niekada nepateisino mano vilčių, procą ėda net jokių užduočių neatliekant, vaizdas striginėja net su 8800GTS vaizdūške, ramų ėda apie 1gb (kiek win7) tai kuo jie geresni? programos prastos, langai atsidarinėja lėtai, software center lūžta paprašius įrašyti daugiau nei vieną programą, o kada normaliai išjungiau net nebepamenu, pagr naudojamas mygtukas - restart... net pelės taip dažnai nespaudau. Apgailėtina os. Garsas kaip po kibiru... nei muzikos paklausysi, nei filmą pažiūrėsi. Kokia prasmė turėt gerą pc jei ši os tiesiog nepajėgia išnaudoti privalumų, o jei nori kad veiktų turi knistis kiauras paras. Tai sistema no-liferiui, nes žmogus turintis gyvenimą tokio š nenorėtų, kam patinka kai niekas neveikia ir viskas stringa... o jie vis giriasi kad išvaizdą kažkurios programos pakeitė ar dar kokį nieką patobulino, kokia iš to nauda...

Galit neatrašinėt į mano postą, nes vistiek čia negrįšiu ir neskaitysiu, ir žinau, kad ginti puls tiktai laido riteriai na arba tiesiog programuotojai, kurie iš to duoną valgo. Gailiuosi kad radau šią os, į balą išmestas mėnesis brangaus laiko... nuoširdžiai nekenčiu šito brudo, o rašau tam, kad jei kenčiau su ta os, nepagailėsiu kelių min ir parašyti, kad naujokai net nerizikuotų gadinti nei savo nervų nei kompo, nei laiko. Peace.

sirex portretas

Dėl sistemos resursų

Dėl sistemos resursų naudojimo, tai kažką ne taip sušnekėjai...

Štai kaip resursai naudojami mano kompiuteryje, kuriame sukasi Ubuntu 11.10 su Gnome Shell aplinka ir kuris buvo neišjungtas beveik 20 dienų, kuriame atidaryta dešimtys programų ir interneto naršyklė su keliomis dešimtimis atidarytų svetainių:

Tasks: 106; 2 running
Load average: 0.02 0.04 0.05
Uptime: 19 days, 11:14:47  

CPU1 [|           ] 4.6%
CPU2 [|           ] 3.9%
 RAM [|||||||        ] 1414/3890 MB

 RAM RAM% CPU% Program
 626M 16.1 0.0 firefox
 121M 3.1 0.0 gnome-shell
 79M 2.0 0.0 gajim
 69M 1.7 0.0 evince
 59M 1.5 0.0 gvim
 41M 1.0 1.0 django runserver
 32M 0.8 0.0 nautilus
 32M 0.8 1.0 npviewer (flash)
 30M 0.8 0.0 X
 30M 0.8 0.0 qalculate-gtk
 28M 0.7 0.0 transmission-gtk
 23M 0.6 0.0 printer-applet
 22M 0.6 0.0 gnome-settings-daemon
 20M 0.5 0.0 ipython
 20M 0.5 0.0 zeitgeist-daemon
 16M 0.4 0.0 evolution-calendar
 15M 0.4 0.0 npwrapper.libflashplayer.so
 14M 0.4 0.0 update-notifier
 14M 0.4 0.0 gnome-screensaver
 14M 0.4 0.0 nm-applet (wifi)
 13M 0.3 0.0 couchdb-server
 12M 0.3 0.0 gnome-keyring-daemon
 11M 0.3 0.0 evolution-alarm-notifier
 11M 0.3 0.0 vim
 10M 0.3 0.0 xterm

Atmetus visas mano pačio atidarytas programas, kurias matau ekrane, sisteminės programos naudoja apie 350 MB RAM. Nežinau iš kur pas tave 1 GB...

Procesorius net ir dirbant kompiuteriu ir atsidarius daug programų dirba labai ramiai, kiekvienas branduolys apkrautas minimaliai, tą galima matyti ir iš load average rodiklių.

Vaizdas nestriginėja ir veikia puikiai net ir su integruota vaizdo plokšte... :)

Kompiuteris visada išsijungia normaliai, nors išjungti jį tenka gan retai, beveik visą laiką palieku jį suspend režime.

Gintautas portretas

Aišku gaila, kad tau su

Aišku gaila, kad tau su Ubuntu nepasisekė susidraugaut, bet dėl savo asmeninės nesėkmės, bei nesugebėjimo susitvarkyt, nederėtų kaltint OS ir kalbėt netiesą, galų gale, pilnas forumas visai žalių vartotojų, kuriems ji veikia ir ją giria.
Atsakant į tavo klausima kuo jie geresni:
Visų pirma su visomis programomis jie nekainuoja kelių tūkstančių litų, kurių toli gražu ne kiekvienas lietuvaitis galėtų sau leist.
Antra, veikia be priekaištų ir tikrai nenaudoja tiek resursų kiek čia išvardinai.
Trečia, nereikalauja tiek priežiūros kaip windows (nesvarbu xp ar 7), kaip taisyklė sudėjus LTS, iki sekančios versijos, kišt rankų prie sistemos nereikia, netgi ir tuo atveju, kai vartotojai nediegė atnaujinimų, neprisigaudė virusų ir sistema veikė be kokių, tai sutrikimų, ar sulėtėjimo, o tokių turėjau kokia 15, tik vėliau išaiškinau žmonėms, kad atnaujinimai svarbus dalykas ir, kad jų ignoruot nederėtų.
Na ir pabaigai, nesu joks programuotojas, ar IT specialistas, bei jokių mokslų susijusių su šiomis specialybėmis nebaigęs, tik google ir įvairių forumų penimas, šiai dienai Ubuntu sudėjęs, gal į kokį 100 kompiuterių ir nė vienas, tų kompiuterių savininkų, neturi nusiskundimų, netgi atvirkščiai, daugelio prašymus, įdiegt Linux, turiu atmest ar atidėt vėlesniam laikui, nes dirbu kita darbą.

Svečias portretas

Kadangi man patinka ubuntu

Kadangi man patinka ubuntu operacinė ir kartais prisidedu prie jos vystymo.
Norėčiau >bičo ir >svečio ATSIPRAŠYTI kad ubuntai neatitiko jo lūkesčiu, sugadino jam nuotaika ir palaužė jo pasitikėjimą savimi.
Ir iš vis jai kas neveikia, labai nervina.
Visa bendruomenė stengiasi nenuleisdama rankų kad ši OS butu kuo tobulesne ir patogesne naudojimui, ja galėtų džiaugtis kiekvienas vartotojas
Ateityje mes stengsimės būti dar geresni ir tobulesni . Siūlyčiau bandyti sekančius leidimus ir manau kad tu busi maloniai nustebintas ši OS sparčiai tobulėja.

Svečias portretas

Lucem komentaras man primine

Lucem komentaras man primine loterijos bilietus platinancios bendroves pareiskima. Taip sakant jus dabar nelaimejote bet prasome bandyti dar karta mes tikime kad jums pasiseks :)

Vladasl portretas

„...Tingiu dabar viska vel

„...Tingiu dabar viska vel cia kartoti, gali susirasti ka rasiau kituose postuose bet pasakysiu tik tiek munich vokietijos savivaldybe bando migruoti prie linux jau nuo 2003 bet vis dar taip pilnai ir neperejo ir su kokiais sunkumais susidure pats gali pasiskaityti jau googleje...“

Pirmiem sunkiausią, bet neatsisako. Štai 2011 metais net viršijo savo planus, vietoj 8500 planuotų kompiuterių įdiegę 9000,o 2012 metais planuojamą dar 3000. Vyrukai dirba etapais pradžioje 2007-2009 buvo instaliuojamos AK programos ofiso, pašto, naršyklės, antrame etape jau ir OS. Naudojo savo sukurtą LiMux OS sukurtą Ubuntu10.04 pagrindu.

Svečias portretas

Sveiki, esu windows

Sveiki, esu windows naudotojas jau gal 10 metu, bet dbr susidomejau linuxais.
Klausimas toks: ar tiktu jie kasdieniniam naudojimui?
1. Klausau .flac formato muzika ir turiu creative extreme music x-fi korta (ar ji gerai bus suderinama?)
2. Noreciau, kad greit uzsikrautu pc , nes su windows mazdaug tai uztrunka 3min.
Vienu zodziu nezaidziu ten jokiu zaidimu o tik ziuriu filmus, klausau muzika, interneta narsau :)
aj dar biski paskali paprogramuoju :DDD

pc:
amd x2 4850e 2.5ghz
vga 8800gt 512mb
ddr2 4gb ram
creative extreme music x-fi

Svečias portretas

Kas veiks ar ne pirmiausia

Kas veiks ar ne pirmiausia pasitikrini su ubuntu live sistema (neinstaliuojant). Poto kas negerai- klausi. Yra budas ir laukt zmogaus su 1:1 gelezim, kuris atsakys tiksliau :D

Pjautuvas portretas

Turėtų veikt viskas ok. Su

Turėtų veikt viskas ok. Su live ne ką ir pažiūrėsi ar veikia, nes driverių tokių kaip video, audio neįsirašysi, nes reiks perkraut pc, o viskas išsikraus. Čia parašyta kaip tinkamus driverius įsirašyt Creative kortoms " http://askubuntu.com/questions/27467/get-creative-soundcard-working-corr...
Užsikraus tai kelis kartus greičiau :) Žodžiu, tavo poreikiams Linux puikiai tinka.

Gintautas portretas

Turėtų veikt viskas ok. Su

Turėtų veikt viskas ok. Su live ne ką ir pažiūrėsi ar veikia, nes driverių tokių kaip video, audio neįsirašysi, nes reiks perkraut pc, o viskas išsikraus

Jei naudosi live usb įrašysi, išbandysi, o iš bėdos ir naudotis kaip normalia sistema gali, o ir veikia greitai. Perkant kokį kompą, kurio geležio nepažįsti, geriausiai neštis live usb ir dar parduotuvėj išbandyt.

Pjautuvas portretas

Na su USB tai taip. O šiaip

Na su USB tai taip. O šiaip nebūtina bandyt, teužtenka internete pasiskaitinėt, nebent labai nepopuliari geležis jame yra. Geriausia iš vis stacionarų pačiam susirinkt iš dalių, kurios geirausiai veikia su linux, o ne žaist su iš kart surinktais ir taikytis prie jų. Be to, iš kart suinktą pc pirkt tas pats kaip vištą užrištam maiše - nežinai koks grabas tau papuls, kol jo neišardai. Apie laptopus kita kalba.

Svečias portretas

Na kadangi pradejau nuo blogu

Na kadangi pradejau nuo blogu dalyku, tai galiu pasakyti ir geru ziniu. Rodos fedora 17 versija, galbut ir ubuntai einantys po 12.04 tures default btrfs failu sistema, kuri turi tokia nuostabia galimybe kaip lengvi backupai. Jau dabar yra keletas scriptu kurie padaro sistemos backupa pries instaliuojant programa/updeita, bet bloga zinia yra ta kad sita failu sistema vis dar paauglio stadijoje su savo kaprizais ir bugais ir galima ja isbandyti tik jei nebijai prarasti duomenu ar susidurti su ziauriais bugais, bet siaip ar taip jinai tikrai yra nebloga ir verta pasizaisti.

Svečias portretas

Nieko gero is tu

Nieko gero is tu ubuntu.

CPU1] 15.6%
CPU2] 14.4%
CPU3] 13.7%
CPU4] 14.5%
ko jie ryja ta CPU nieko neveikiant?
su windows tokiu problemu nera.
ir dar lagina kaikurias swetaines.

Svečias portretas

Siaip man patinka ivairove,

Siaip man patinka ivairove, norejau isbandyti kitokia OS, ubuntu lagino nzn kodel, dbr isirasiau edubuntu-11.10 lago nera, gal zinot kaip padaryti is tokio darbastalio http://i008.radikal.ru/1202/9a/9c6a93952e3a.jpg i toky?
http://s017.radikal.ru/i406/1202/a5/c516f2d82df5.jpg

Pjautuvas portretas

Ok, dabar viską

Ok, dabar viską paaiškinsiu:
Darbastalio foną pasikeisi kaip ir ant Windows, dešiniu mygtuku ant desktopo paspausi ir viską rasi. Beje, vaizdo plokštės driveriai įrašyti? nes kaip matau pas tave Gnome Classic desktopas (jis įsijungia, jei bandai normalų gnome pasileist, bet vaizdo plokštė per silpna ar nėra driverių) Kažkaip keista su tuo Edubuntu, negi pas jį pagal nutylėjimą nėra padaryta, kad būtų toks desktop kokio kaip tik nori? Tai jeigu jį nori pasidaryt, atsijung arba perkrauk PC, kur reikia suvest šlaptažodį suvest paspausk ant veržlės ar kas ten yra šalia (dabar nepamenu naudojuosi Linux Mint KDE RC), ir pasirink "Unity 2D" Jeigu neįsirašei vaizdo driverių, įsirašyk juos per dashąį paiešką suvedęs "Aditional Drivers" (kaip toliau, viską suprasi). Tada galėsi naudotis 3D spartinimu, bus galima naudotis ne Unity 2D, o Unity, kuris turi daugiau galimybių ir geriau atrodo.

Svečias portretas

Ok aciu susitvarkiau.

Ok aciu susitvarkiau.

Svečias portretas

rašau iš 12.04 alfa2, turbūt

rašau iš 12.04 alfa2, turbūt stabiliausia alfa versija iš visų prieš tai buvusių.

Svečias portretas

Išsakysiu savo nuomonę, kai

Išsakysiu savo nuomonę, kai buvo ubuntu berods 10 versija ar 9, viskas veikė sklandžiai ant laptopo, džiaugiausi, problemų nemačiau, tik išėjo nauja versija pasiūlė atsinaujint na, o kodėlgi ne, pabandžiau atsinaujint, na ir prasidėjo - vaizdo plokštės neatpažysta, anksciau atpažindavo (retas varijantas tiesa quadro 120pro) unity 3d normaliai neveikė, apskritai strigti pradėjo, na tik nervus susigadinau teko ištrinti ir win7 įsirašyti ir vargo nebematau dėl draiverių ir viso kito:)

Kiekviena os turi savo trūkumų, bet mokamos jų mažiausiai turi

Svečias portretas

o taip lauksiu tikrai

o taip lauksiu tikrai išbaigtos versijos, kada bus galima įdiegti žmonėms kurie turi "lievus" kompus :) kad tik skype, firefox būtų, ir kitos smulkmenos:)

Svečias portretas

Bet kadangi įsidiegiau oracle

Bet kadangi įsidiegiau oracle vm virtual machine reiks išbandyti opensuse ir ubuntu ir palygint:)

jurka portretas

Toks įspūdis, kad kuo tolyn,

Toks įspūdis, kad kuo tolyn, tuo blogyn. Po 9 versijos ritasi dugnan, iki devintos - matėsi, kad gerėja. Nusispjoviau ir mečiau ubuntus kibenifeni. Bet va pažįstama prašė sutvarkyt ubuntą, pas ją atnaujinimai nebeina, flašo video nebegroja snukyne. Tai abejoju, ar verta dėl 12. Gal tikrai geriau Mint? Klausimas: kiek patogu minte daryt atnaujinimus ir instaliuotis programas, priedus, draverius? (Panelė silpnokai gaudosi kompuose, juolab linukse).

raimeksas portretas

Minte atnaujinimų tvarkyklės

Minte atnaujinimų tvarkyklės piktograma visada matosi skydelyje. Apie atnaujinimus visada yra ten info. Beja, mint blokuoja kaikuriuos ubuntu atnaujinimus (mint yra suderinama su ubuntu), dėlto gali būt nepilnai "užlopyta" sistema. Mano atveju vertinu labai blogai, nes man mint veikia gerokai blogiau nei ubuntu dabar (gnome shell striginėja). Draiverius diegt identiškai kaip ubuntu, kodekų ir flash diegt nereikia- jau yra.
----------
O kokia pas ją ubuntu versija?

jurka portretas

Tiksliai nepamenu, bet man

Tiksliai nepamenu, bet man atrodo, kad ar tai 8.10, ar 9.04. Nebepalaikoma. Tai ir vyksta visokie nuotykiai: neatnaujinimai, restricted nepriėmimai, ir kitas su linuksu susijęs mazochizmas.

raimeksas portretas

Labai sena versija.

Labai sena versija. Greičiausia būtų pasidaryt duomenų kopijas ir įdiegt naujausią. Yra įmanoma ir kitaip: https://help.ubuntu.com/community/UpgradeNotes Bet ilgas žaidimas.
Bent iki 10.04 LTS versijos upgradint tikrai reikėtų.

jurka portretas

Nesiupgradina į 10.04. Sako:

Nesiupgradina į 10.04. Sako: jūsų distrai šis atnaujinimas nėra prieinamas. Ir taip, blin, kas pusantrų metų... Nepavydžiu tai panelytei.

sirex portretas

Atsinaujinti galima tik į

Atsinaujinti galima tik į sekančią versiją, negalima peršokti per kelias. Šiuo atveju geriausias sprendimas, įdiegti naujai. Jei namų katalogas tvarkingai atskirtas į atskirą skirsnį, tai jokių problemų neturėtų iškilti.

Geriausia naujai įdiegti 10.04.

jurka portretas

sakiau gi, ubuntu nebedomina.

sakiau gi, ubuntu nebedomina. negali gi kaskart vis atleist kanonikalo kvailystes ir kiaulystes. Ieškosiu rimtesės distros, labiau draugiškos vartotojui.

Svečias portretas

jurka, tu jau pasakas

jurka, tu jau pasakas pradejai pasakot. pats nezinai ko nori is ubuntu vartotoju. dek tada winduze, tai "isvis" bedu nebus.:D bilui wisi atleidzia ir nuleidzia.

Svečias portretas

Naudojantis su protu viskas

Naudojantis su protu viskas gerai veikia :) nereikia cia varyti nei ant windows, nei ant linux. Jeigu naudoji pagal paskirti viskas sukasi puikiai, laiku atnaujini sistema ir t.t. Naudoju tiek ubuntu, cent os, w7. Kodel visas 3? yra reikalingo specifinio softo, kurio ant kitu os nera, taciau viska galima puikiai suderinti ! Pats esu pabandymui isidieges 12.04, problemu buna, bet visas stengiuosi nusiusti developeriams ar kam ten siunciasi tiesiogiai, kad dirbtu savo darba :)

Svečias portretas

Naudojausi Ubuntu nuo 6

Naudojausi Ubuntu nuo 6 v.(tik elementariems poreikiams tenkinti, kadangi su linux tikrai nieko isskirtinio su foto-audio-video nepadarysi o ir seip man linux programos truputi juokingos ir primena Win 3.1 laikus arba iPod-Android). 7 ver. ir buvo dar nieko, bet nuo 8 prasidejo problemos, kaip jau kazkas minejo, ant to paties kompo kur puikiai veike 6 ir 7v, pradejo nebeatpazinti wifi plokstes,isknisau visa interneta, pas visus tas pats, nors kompas HP neturetu buti priesiskas linuxams (broadcom tinklo pl., jie gi net savus draiverius kai kuriuos duoda), marias laiko praleidau bandydamas priversti dirbti Canon skeneri, ir tai gavau tik minimalius nustatymus, apie SBlive soundfontus ir panasei is vis patyliu. Sekanciose versijose - aparaturos suderinamumo problemu dar padaugejo, ubuntu numeciau lauk ir instaliavau puppylinux kuris man pasirode 10 kartu greitesnis ir tobulesnis, veike ant visu turimu kompu, net ir su akmens amziaus plokstemis(tiesa su skaneriu nebandziau), taipogi ir su naujausiomis, kartais instaliuodavau naujasnes ubuntu versijas pasmalsavimui, bet viskas ejo tik blogyn. Tai daugiau sprendziant pagal dabartinius atsiliepimus gal net nebebandysiu, windai vis tik dirba su visais kompais greiciau ar leciau, bet visada, nebenoriu ir as praleisti dar kelias ziemas, bandydamas linuxus priversti minimaliai dirbti, nors ir labai gaila.

apocalipso portretas

Svečias, suprantu jūsų

Svečias, suprantu jūsų nusivylimą.
Šiaip ne visų atsiliepimai apie dabartinius Ubuntu yra neigiami, kai kuriems jie patinka, tiek funkcionalumu, tiek išvaizda. Man kuo toliau tuo jie draugiškesni atrodo (asmeninė nuomonė).

jurka, tik patikslinimas. Nebūtina kas pusantrų metų atnaujinti Ubuntu, jei instaliuoji LTS nuo 12.04 galės net 5 metus sėdėti su ta pačia versija (anksčiau buvo 3metai).

Svečias portretas

Mano nusivylimas ne paciu

Mano nusivylimas ne paciu ubuntu,nei linux, tegu ju buna kuo daugiau tuo geriau, mano nmusivylimas tame, kad laikas bega, o nei hardwaro gamintojai neima daugiau rupintis linux, nei softo rasytojai. Entuziastai su jais niekada negales pakonkuruoti nei savo jegomis nei tures laiko tam skirti, todel nematant Didziuju Globalistu ( adobe, sony, autodesk ir panasus)palankaus poziurio i linux, tiesiog aptingau kovoti (kitaip ir nepavadinsi), norisi jau imti ka nors kas veiktu iskart (senstu turbut).

sirex portretas

Tikriausiai atsiliepia tik

Tikriausiai atsiliepia tik tie, kuriems, kas nors neveikia... :)

Man asmeniškai veikia puikiai, labai patinka Gnome Shell, laukiu nesulaukiu Gnome Shell 3.4. Su kiekviena laida daromas didžiulis progresas ir mano asmenine nuomone į gerą pusę.

Beje reikia skirti du dalykus, neveikia Ubuntu ar neveikia geležies tvarkyklės. Pats Ubuntu veikia labai gerai, bet jei bandai leisti Ubuntu ant geležies, kuri yra nepalaikoma, tai savaime suprantama, kad tai neveikia.

Taip pat, tikrai gali pasitaikyti taip, kad jei anksčiau geležis buvo suderinama su Ubuntu, tai naujesnėse versijose gali būti nebesuderinama. Beveik visais atvejais taip nutinka tada, kai patys gamintojai nepasirūpina geležies suderinamumu su Ubuntu. Tokiais atvejais lieka vienintelis variantas, naudoti senesnes Ubuntu versijas, pavyzdžiui Ubuntu 10.04 LTS.

Svečias portretas

Nepyk sirex ir visi kiti čia

Nepyk sirex ir visi kiti čia esantys "senuoliai" vartotojai. Ubuntu pirmą kartą pamačiau tais laikais kai dar ėjo berods šešta versija 6.04 ar kokai ten, net nepamenu. Tačiau nei viena versija nebuvo išbaigta iki galo, ir viskas per tuos Canonicalo didelius ego daryti "fixed release schedule", vien jau dabar pažiūrėjus į Unity 12.04 Ubuntu matosi pigus dizainas. Man patinka Ubuntu, norėčiau jais naudotis, jais ilgai naudojuosi, bet jau baigia įgristi. http://goo.gl/hduyD nesugebėjo net sutvarkyti paprasčiausio dalyko kaip Max/Min/Close mygtukai, jie visiškai ne į temą ten stovi kampe viršuje. Atrodo, vos ne taip, kad net nepriklauso tai programai. Galėjo kitokį tą maximize softui padaryt, kaip kad čia atrodo: http://goo.gl/wrf7q Ir viskas tik dėl to, jog Mark'as nusprendė panaikint Dodge Window, dabar su always shown Unity Panel tragiškai pigūs vaizdai atrodo, kaip kokio nors mokyklinuko dizainerio darbas, kuris per naktį iš neturėjimo ką veikt sugalvojo, jog taip bus patogiau programuotojams, o vartotojai apsipras. Neišbaigtumas, vienintelė problema su kuria susiduria Ubuntu. O dėl tų programų, viskas savo laiku, kai galvos, kad Ubuntu verti Photoshop'o, jis atsiras. Dabar reikia tikėtis, kad Lightworks atsiras ant Ubuntu.

sirex portretas

Beje, Unity man taip pat

Beje, Unity man taip pat nepatinka, nuo pirmų dienų. Esu jį panaudojęs gal kokią savaitę laiko. O Gnome Shell iš karto patiko ir jį jau naudoju gal pusantrų metų.

Svečias portretas

@sirex: Nepaisant mano

@sirex: Nepaisant mano pykčių, kurie realiai iš dalies ir mano kaltė, kad pirkdamas kompiuterį per daug nesigilindamas naiviai tikėjau ,kad bus suderinamas su Ubuntu pilnai. Realiai Unity tai sparčiai gerėja, ypač 12.04 release esanti Unity 5.4 daug spartesnė ir stabilesnė darosi. Šiandien kaip tik pabandymui buvau įsirašęs į 12.04 Gnome Shell, tai daug tragiškiau veikė palyginus, gal dėl to, kad pas mane ATI, nors ir pridėjau ten tokią export liniją, kad VBlank išjungt į /etc/enviroment tai skraidė ir GS, bet gan nepatogi atrodo kai pripranti prie Unity. Skonio reikalas žinoma. Manau, jeigu ištaisytų kiekvieną esantį bug'ą ir atidėtų tą išleidimą, kad ir mėnesiui, vien tik tam,kad užtikrint kokybę, būtų puikus relyzas finalinis.

Mane tik labai pykdo kai žmonės stumia ant Ubuntu nežinodami iš kur jų problemos. Pas dauguma būna problema tame, kad hardware gamintojas kažko pats nepalaiko Ubuntu'ams. Arba tipo lėvi Ubuntu, kad nėra Photoshop ir tt, nors faktas tas, jog čia ne Ubuntu kaltė, jog to nėra, o kompanijų kurios už programų vardų stovi, jog nenori savo programų portint į šią laisvą platformą. Labai laukiu kol gausiu kvietimą į Lightworks Alpha. Ir stebiu kol pasirodys GIMP 2.8.

jurka portretas

Žilvinai, čia ubuntinikų

Žilvinai, čia ubuntinikų pasipūtimo reikalas, kad nesusidera dėl palaikymo geležukams. O jei nesusidera, vadinas, jiems tai neaktualu ir nereikalinga. Verčia susimąstyt, kad ir Canonical nėra šventieji geruoliai-šaunuoliai. Jei nevyksta derybos, susitarimai, tai nieks ir nedarys tvarkyklių ant bajerio, reikalingas abipusis dialogas šioje vietoje.

Svečias portretas

Pritariu, bloga šokėjui ir

Pritariu, bloga šokėjui ir gilės maišo, naudoju Ubuntu nuo 9.10 ir nieko blogo nematau, na nežinau, Jie pesimistai ir tiek.

Svečias portretas

Na nelabai susigaudau siuose

Na nelabai susigaudau siuose reikaluose, bet manau gamintojams nelabai ir apsimoka palaikyti tvarkykles linuxe. Jei jie bandys parasyti atviro kodo tvarkykles, ten galbut atsirastu keblumu su kokiais gal patentais, o gal ir siaip parasyti tvarkykle savo kokiam ne taip paplitusiam produktui yra per brangu atsizvelgiant i tai kiek linuxistu naudos ji. Vienas is pavyzdziu buvo nesenai skaitytas straipsnis kur kazkokie zaidimu programuotojai visiskai nutrauke android palaikyma, kadangi del dideles android irenginiu ivairoves ir ju didziulio skirtumo jiems tai buvo nuostolinga negu su iphonais. Tai yra jie vos ne visa savo laiko turedavo skirti istaisyti nesuderinamumus tarp skirtingu android versiju ir modeliu.

Svečias portretas

Pries pora savaiciu isirasiau

Pries pora savaiciu isirasiau ubuntu 11.10 ir iskart pradejau gailetis. Kodel? Ogi todel, kad SIAUBINGAI lagina. Vaizdo draiveriai neveikia. Net filmu neimanoma normaliai paziureti. Lagina firefox. Viskas lagina, siaubas, siaubas, siaubas! Man dabar tik galvos skausma kelia tas Linux. Visiskai nusivyliau juo. Liksiu su Windows iki mirties tikriausiai.

linius2 portretas

tema apie 12.04....prie ko

tema apie 12.04....prie ko čia 11.10? isirašyk 12.04 ir nustebsi...gerają prasme...jau nuo alfa2 sėdžiu ir nesigailiu.

sirex portretas

Įtariu, kad dėl stabdymo,

Įtariu, kad dėl stabdymo, kaltinti reikėtų ne Ubuntu, o vaizdo plokštės tvarkykles. Daugiau apie tai:
http://www.ubuntu.lt/forum/viewtopic.php?f=1&t=7717#p58538

Eilinį kartą pasikartosiu, jei Ubuntu gerai suderinamas su kompiuterio geležimi, viskas veikia puikiai.

Svečias portretas

Instaliavau i laptopa 5 metu

Instaliavau i laptopa 5 metu senumo 10.04- veikia gerai. Instaliavau i beveik 1 senumo stacionara 11.10- sssssssshhhhh. Perinstaliavau i 10.04 jokio skirtumo

Svečias portretas

Tsh, o mano 11.04 net cd

Tsh, o mano 11.04 net cd draiveris neveikia, geriau jau su fedora ar debian.

Svečias portretas

as dar tik penktokas, bet jau

as dar tik penktokas, bet jau programuoju su pascal ir SQL. o del video ir garso pas mane tas pats. pas mane baltix linux, bet koks skirtumas, jei ji lokalizuotas Ubuntu 11.04.

Svečias portretas

Žiūriu kai kreivos rankos tai

Žiūriu kai kreivos rankos tai visos OS nebetinka :)))) Paėmiau susiinstaliavau paspaudžiau kelis mygtukus- viskas, ėda cpu, ramą, metu laukan.
Man asmeniškai šios distribucijos padarė įspūdį ir pilnai tenkina visus poreikius (aš neesu programuotojas): baltix, lubuntu, chrunshbang, linux mint gnome pagrindu. Laaaabai didelį įspūdį paliko chrunshbang- puiki minialistinė OS, greita, resursu beveik nevalgo, akumuliatorius man ačiū sako kasdieną.
Šiuo metu ant galingesnio kompo turiu linux mint 9 gnome 64bit distribucija. Labai patinka, maloni akiai, patogus interfeisas, vienu žodžiu tik pagyrimai. Naudoju ir Win7 tame pačiame, taip pat nebloga OS, bet viskas kas nesusiję su žaidimais tik Mint.

Svečias portretas

O Kaip del žaidimų, ar ant

O Kaip del žaidimų, ar ant ubuntu išvis įmanoma juos žaisti? ir ar reikia labai daug pastangų juos įrašant?

Svečias portretas

Jeigu zaidimai skirti

Jeigu zaidimai skirti linuxui, Programu Centre susirandi reikiama, paspaudi ir siunciasi, diegiasi...- pastangu nedaug:) Jeigu windowsiniai- pastangu reikes. Beto veiks kogero prasciau nei ant win. O jeigu os reikalinga tik zaidimams, tai geriau nesivargink su ubuntu...

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai. If you have a Gravatar account, used to display your avatar.
 • Web puslapiu adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
 • Leidžiamos HTML žymės: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br><b>
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
 • Images can be added to this post.

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą