Mail client programa

D
  • 4 Kov '15

Gal kas naudojate programą elektroniniam paštui skaityti-siųsti? Gal žinot kokių varijantų? Pagrindiniai reikalavimai: maža, greita, palaiko HTML ir daugiau nei 1 accountą. Thunderbird bandžiau, labai didelis ir sunkus daiktas, plius layout nėra pasirinkimo, į tokį kaip mano monitorių (11,6') niekas netelpa. Dabar pasileidau čekų Trojita, bet ten kažkokia nedadielka, klaidas visokias mėto, plius palaiko tik vieną acc. Geary irgi nepatiko, labai jau lėtai viskas, kaip tokiam mažam daiktui (nėra net komandos mark all as read) tai per lėtas.
Kokių minčių?

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 1
  • 4 Kov '15

Rimta problema kuria pats bandau spresti jau daug metu. Seniau su Mirosoft Windows naudojausi The Bat, tikrai labai patiko ir gaila sios programos dar po siai dienai. Mano reikalavimai kiek aukstesni nei paprastas email clientas, tarkim butinas kalendorius su task listu tam kad planuoti darbotvarke, templates kad nereiktu vargintis, filtrai nuo spamo ar net antivirus. Dabar naudoju KMail, negaliu sakyti kad labai jau rimtas instrumentas, turi gana rimtu pliusu nors ir tenkina mano noros pilnai ir dar su pliusu

Pliusai:

  • Draugauja su OpenPGP, PGP/MIME, S/MIME. (galima sign, encrypt).
  • Paprasta naudotis turint ne viena acounta (siunciant leidzia pasirinkti).
  • Templates kurias galima programuoti.
  • Palaiko tiek plain text tiek html (kartu yra WYSIWYG).
  • Antivirusas + Anti Spam: naudoja ClamAV bei Spamassassin.
  • Advanced filtrai, kas tikrai labai saunu jeigu emailu pas tamsta kaip ir pas mane 5000+ ir per diena bent 50 padaugeja...
  • Spell-checking
  • Galima sukurti nauja Event/Todo nurodzius emaila ir priskirti tam tikrai datai (planavimas).
  • Patogia adresu knyga su telefonais, adresais, avatarais ar net zemelapiais.
    ...

Minusai:

  • Reikalauja daug resursu, reikalingas MySQL arba PostgreSQL (buna kartu).
  • Kartais iskyla problemu, nors paskutiniu metu ju retai sutinku.
  • Laikas. Reikia daug laiko susitvarkyti pagal savus norus.

Na o jeigu jau reikia "greitai", visada po ranka turiu GNU Emacs kartu su Gnus.

EDIT:
Salinu screenshot'a, labai jau daug jame reikia uzterlioti...

G
  • 4 Kov '15

Siūlau CLAWS. Tik įsidiek kartu su visais priedais, tada bus viskas, ko reikia.

Naudoju darbe. Iš visų išbandytų - šitas man labiausiai patiko.

O lyginau su Thunderbird, Evolution, Geary ir Sylpheed.

Šiaip nėra jis labai gražus, kampai neužapvalinti Bet funkcionalumo ir patogumo prasme radau viską, ko man reikėjo (kad ir tavo paminėtą "Mark All as read").

Vienintelis minusas, kuris mane erzina - labai netikusiai veikia thread'ai, kažkaip neintuityviai nugarma laiškai į apačią. Gauni naują laišką ir jis atsiduria reikiamam thread'e, bet pats thread nepakeliamas į viršų (ar apačia, priklauso kaip laiškus rikiuoji), tad turi ieškoti, kur tas naujas laiškas prapuolė Taigi tenka laiškus rikiuoti ne thread'uose..

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 4 Kov '15

Dar viena noreciau rekomenduoti, tai nelabai telpa i "programu" ribas, bet kaip alternatyva manau tikrai tinkama.

Aisku visi zinom arba naudojam GMail, bet yra puiki alternatyva pavadinimu Zoho. Jeigu turi savo domena, tai tikrai puikus sprendimas leidziantis pakeitus MX zonas DNS'e paleisti nemokamai "savo" pasto serveri. Aisku kartu ir web client, 5GB storage, kalendorius ir tt.

https://www.zoho.com
Rekomenduoju.

D
  • 5 Kov '15

O kuo thunderbird netinka? Kad kmail naudoti ar nereik daugiau nei pusės kde susidiegt? Ir kmail už thunderbird belenkiek kart sunkesnis.. Claws mailas lengviausias būtų ir baisiausias iš išvaizdos Pats naudoju evolution jau bala žino kiek metų ir niekados nepavedė.

D
  • 5 Kov '15

Na, Zoho tai vertas pabandyti, bet nelabai įsikirtau - su juo į savo gmail nepakliūsiu?

KMail ir Claws mail... lyg ir abu buvau apturėjęs, bet html nepalaiko, grožis ne prie ko čia. HTML man reikia, bo daug laiškų gaunu su paveiksliukais visokiais, ir noriu juos matyt čia ir dabar, o ne siuntinėti kiekvieną jų į brauzerį. Sylpheed... same sh-t:)

Thunderbird... gal ir vertas grieko daikčiukas, bet kai jį mačiau paskutinį kartą, supratau, kad negalima pakeisti vaizdo jame - išdėstymo vertikaliai:

Thunderbir plačiame ekrane (1366x768, 16:9, 11,6') naudotis yra žiauriai nepatogu, o tai kelia siaubą ir nuolatinį stresą (reikia pirkti vaistus ):

Jei kas pamokytų, kaip pakeisti Thunderbird layoutą, Claws mail html palaikymą, imčiau ir naudočiau, bo kantrybė senka...

Kai dar buvau mažas ir naudojausi langais, buvau radęs tokį Foxmail, mažiukas kiniškas produktėlis, bet veikė kaip žvėris - visi filtrai, galima savo taisykles laiškams surašyti, pasileidžia pats, sėdi tyliai kamputyje ir karts nuo karto patikrina gmailą.

Ir turbūt geriausia, ką esu matęs ir čiupinėjęs - Opera. Tik kiek supratau, Opera Mail iki Linuxų dar neatėjo, ir paskutinis mano matytas pranešimas, kur sakoma, kad "kompanija ruošiasi išleisti Opera Mail for Linux", buvo pasirodęs dar 2013. Kol kas tylu...

Hmmm...

G
  • 5 Kov '15

@Dimavicius rašė:
Jei kas pamokytų, kaip pakeisti Thunderbird layoutą, Claws mail html palaikymą, imčiau ir naudočiau, bo kantrybė senka...

Kaip jau minėjau, reikia įsidiegti atitinkamus priedus (įskiepius, plugin'us).. Aš naudoju Fancy HTML Viewer, kuris kuo puikiausiai rodo html. Tų priedų yra ir daugiau, jei reikia..

Screenshot-050315.png

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 5 Kov '15

KMail palaiko HTML (su apsaugom) ir tam nereikia jokiu pluginu.

http://i.imgur.com/xLU9Rr6.png
Taip pat ir WYSIWYG, su begales funkciju tokiu kaip translate

http://i.imgur.com/jq10pFx.png

Zoho galima setup taip, kad gautum pasta ir is GMail.

A
  • 5 Kov '15

Thunderbird layout gi galima lengvai pasikeisti: View > Layout ...

G
  • 5 Kov '15

@Techtronic rašė:
KMail palaiko HTML (su apsaugom) ir tam nereikia jokiu pluginu.

Nesupratau, ką tuom nori pasakyti?? :/

Claws su visais priedais susidiegia 3 komandom:

sudo apt-get install claws-mail
sudo apt-get install claws-mail-plugins
sudo apt-get install claws-mail-extra-plugins

Kaip ir minėjau, jis nėra labai išvaizdus, bet savo funkcionalumu vargu ar nusileidžia KMail, juolab kad su KMail papildomai dar reikia pakankamai sunkių KDE paketų:

# apt-cache rdepends kmail
kmail
Reverse Depends:
  libreoffice-kde
  libkdepim4:i386
  libkdepim4:i386
  kmail:i386
  kde-standard
  libreoffice-kde
  krusader
  libkdepim4
  libkdepim4
  kontact
 |kdepim-dbg
  kdepim
  kipi-plugins
  education-desktop-kde
  libreoffice-kde
T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 5 Kov '15

@Ghost rašė:

@Techtronic rašė:
KMail palaiko HTML (su apsaugom) ir tam nereikia jokiu pluginu.

Nesupratau, ką tuom nori pasakyti?? :/

Pataisiau:

KMail ir Claws mail... lyg ir abu buvau apturėjęs, bet html nepalaiko, grožis ne prie ko čia.

Nesiruosiu kariauti kas geriau tas ar anas, kiekvieno teise pasirinkti tai kas jiems geriau. Tiems kas naudoja Qt/KDE suprantama bus mieliau KMail, o tiems kas Gnome - Claws.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 5 Kov '15

@Ghost rašė:
Kaip ir minėjau, jis nėra labai išvaizdus, bet savo funkcionalumu vargu ar nusileidžia KMail, juolab kad su KMail papildomai dar reikia pakankamai sunkių KDE paketų:

# apt-cache rdepends kmail
kmail
Reverse Depends:
  libreoffice-kde
  libkdepim4:i386
  libkdepim4:i386
  kmail:i386
  kde-standard
  libreoffice-kde
  krusader
  libkdepim4
  libkdepim4
  kontact
 |kdepim-dbg
  kdepim
  kipi-plugins
  education-desktop-kde
  libreoffice-kde

Toks pastebejimas, kokia distra naudoji kad tau net libreoffice nori instaliuoti kartu su KMail ?
Pas mane:

Kaip ir nieko neiprasto, Qt ir KDE PIM libs, kas visiskai normalu nes KMail tai nera vien tik eMail klientas, o visas PIM suite kartu su RSS/Atom reader, kalendoriumi, kontaktais, NEWS reader ir tt. Tiems kam patinka tureti viska organizuota tikrai del to problemu neturetu kilti.

D
  • 5 Kov '15

@apocalipso rašė:
Thunderbird layout gi galima lengvai pasikeisti: View > Layout ...

Kad jį kur rūpužė... kažkaip nusišnekėjau Duodu Thunderbirdui dar vieną šansą.