blender

C
  • 28 Spa '14

ieškojau atskiro posto skirto blenderiui - neradau. kai kurie atsakymai išmėtyti per visą forumą. dirbu su blenderiu daug. kas svarbiausia man tai patinka. bet jis turi , mano manymu, didelę problemą. jei pasirašau scenarijų su daug elementų, kuriems dar reikia dar daug pataisymų, ar šiaip apdirbimo, prasideda baisus laginimas. gal kas žino ar eina nors kažkiek sumažinti tuos stabžius. keisčiausia, kad kai fryyz, cpu nenaudoja daug. iki 20%. todėl niekaip negaliu suprasti kame reikalas.jei tik programa užstabdo dar nieko tokio. palaukčiau kol atsistatys, bet dažnai išmuša visą visą kompą iš vėžių. ir tenka iš naujo startuoti. gal yra patyrusių vartotojų ir kas galėtų pasidalinti patirtim? Kompas - Tochiba
, 17.3 įstrižainė., procesorius i7 vaizdo plokštė AMD radeon 800-imtosios serijos. įdiegiant net nereikėjo draivų ieškot. patys savaime įsidiegė.
vien žo. sunkokai sekasi. aš ir dell per tą blenderį sudeginau - tik dūmelis parūko.
būčiau dėkingas už patarimus. operacinė - ubuntu, gnome-shell remix. iš karto atsiprašau, nes galbūt ir pražiopsojau. gal yra tema apie blenderį. tik aš jos neradau.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 29 Spa '14

Nezinau kaip kitiems, bet man i7 visiskai nieko nesako, nebent tai kad procesorius intelio.

Nors pagal 17.3 ich speju tai vienas is pirmuju intelio i7 procesoriu (dabar gali i3 gauti dvigubai galingesni), laptopas, kuris yra turbut kokiu 2008m ir jis nepaveza blender atliekant sudetingesnes operacijas?

G
  • 29 Spa '14

http://wiki.blender.org/index.php/Doc:2 ... erformance

Ten nuolat minimas RAM, "memory bus" ir pan. Taigi, jei pas tave RAM'ai kokie 4GB 800 MHz, jie nelabai dera prie i7 ir turbūt bus tavo stabdis.

Bet kuriuo atveju, siūlau stebėti, kurie resursai labiausiai deginami su tokiais įrankias kaip dstat, htop, etc.

Su grafika taip jau yra, kad jei daug prie to sėdi, būtina įsigyti tam tinkamą aparatūrą. Jei galvoji, kad įdiegęs programinę įrangą į PC, kuris metų metus dulkėjo elektroniniam paštui skaityti, galėsi per valandą suderinti realistiškai atrodančias scenas - manau, labai apsirinki, taip būna tik per filmus

C
  • 31 Spa '14

kompas nuliovas. dar nei savaitės nėr. ramo 8 kubai, galima praplėsti iki 16. tik pagaminimas toks... hitras. norint išvalyt ventiliatorių ar prieiti prie ramų reikia visą kompą išardyti. i7 irgi paskutinės kartos ( neklauskit pavadinimo, pas mane kempinligė ) žodžiu tuos kompus pradėjo gamint dar tik ką. aš jau buvau jį nusižiūrėjęs pagal tech. charakteristikas. tik ant lietuvos dar jų nebuvo. pirma partija keliavo per mūsų sandėlius į Latviją. tai pažįstamas kažkokiais būdais sugebėjo iškaulint vieną man. sparta ... na, sakyčiau nepamatęs savo akim nepatikėtum. na taip ir dar atsakau apie prosą. i7, irgi nepamenu pilno pavadinimo, greitaveika 3.2 GHz, ant turbinimo 3.8. aišku čia ant popieriaus. realiai turbūt gerokai mažiau. na tebunie 3 GHz. bet juk tai vistiek nemažai. juk ir rinkausi vos ne specialiai blenderiui - turėtų patempt. kokį paprastesnį scenarijų apdoroja, net ventiliatorius neįsijungia, o vat kuo toliau į mišką tuo storesni medžiai..
ir dėl resursų deginimo. kai programa užfryzina jokie papildomi resursai nenaudojami. cpu - nuo 10 iki 17%, ramas kaip ramybės būsenoj. lyg kokią knygą skaityčiau. nu bet už mano dell inspiron vistiek geriau. tas įkaisdavo tiek, kad žiemą į balkoną išnešdavau.

G
  • 31 Spa '14

http://blender.stackexchange.com/a/5931

Panašu, kad labai didelės reikšmės turi tai, kaip išnaudojama grafinė korta ir kuo jų daugiau - tuo geriau. Gal pas tave tvarkyklės ne pačios geriausios, t.y. Blender ne pilnai išnaudoja visus resursus?

Taip pat, ar išbandei visus patarimus, aprašytus, sakykim, paragrafe 'Blender Settings', mano pirmoje nuorodoje? Ten mirga tokie skaičiai, kaip 30%, 20-40%, o tai, manau, yra pakankamai daug, jei naudojant tinkamą konfiguraciją galima paspartinti net 40% (t.y. beveik perpus).

Be to, nelabai ką sako tie tavo aštuoni kūbai.. Kokia tų kūbų sparta? 800 / 933 / 1066 MHz

Vėl gi, jei galima tikėti, ką jie savo vikyje rašo:

Get faster memory, up to your PC's motherboard limit. 667MHz memory is 30% slower than 800MHz.

Taigi tarp skirtingos kartos RAM'ų gali būti 30% ir didesnis paspartėjimas.

Galiausiai siūlau neatmesti ir kreivų rankų varianto. Kaip ir bet kur kitur, kreivai parašyti scenarijai spartos neprideda. Tavo problema, kiek suprantu, kaip tik čia ir prasideda:

@cyf rašė:
jei pasirašau scenarijų su daug elementų, kuriems dar reikia dar daug pataisymų, ar šiaip apdirbimo, prasideda baisus laginimas.

C
  • 31 Spa '14

kiekvieną scenarijaus gabalą po kelis kartus patikrinu ir sugeneruoju, jei kyla bent mažiausias įtarimas - perdarau. dėl to tai jau patirties krūva ir dar mažytis kastuvėlis - ačiū dell'ui. bet jei jau sulipdau viską į krūvą ir paleidžiu generaciją po valandos ar dviejų pradeda lėtėti ir vis sunkiau apdirbti. kol visai pakimba. nesakau, kad visada. ne. kartais ir dakruta iki galo. o dabar gavau užsakymą 3min. animacijos. tai bijau ir pradėti. ir ne game render ir net ne blender render, o circle. o tas sunkiausiai ir sukasi. galima mažint kokybę, tada be problemų, bet kažkaip jei jau darai norisi padaryt gerai. kad nebūtų jokių priekaištų.
ramas 1066 MHz. FHd vaizdo plokštė dar savo atminties 2 gigus turi. tvarkyklės būtent tos kurių reikia. pažiūrėjau infą - windozė tą pačią naudoja.
dar peržiūrėsiu tavo duotą nuorodą. maž tikrai ką nors rasiu.

C
  • 31 Spa '14

@Ghost rašė:
Galiausiai siūlau neatmesti ir kreivų rankų varianto. Kaip ir bet kur kitur, kreivai parašyti scenarijai spartos neprideda. Tavo problema, kiek suprantu, kaip tik čia ir prasideda:

@cyf rašė:
jei pasirašau scenarijų su daug elementų, kuriems dar reikia dar daug pataisymų, ar šiaip apdirbimo, prasideda baisus laginimas.
turbūt pagalvojai, kad reikia kažkokio apdirbimo ar taisymų jau darbo metu. o aš visai ne tai turėjau omeniuos. turiu omeny, kad ten gi ne statiška atvirutė. daug visokių perturbacijų vyksta, pasikeitimų ir šiaip visokio velnio. kartais labai greitai. per pusę sekundės vienas koks tai objektas virsta kitu, išnyksta, atsiranda, ištisos scenos keičiasi, persidaro.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 31 Spa '14

As patarciau keisti pacia programa, matai blender ant python'o parasytas, o tai nera pati ta kalba, o ir paaiskina tokius nestabilumus.

C
  • 31 Spa '14

@Techtronic rašė:
As patarciau keisti pacia programa, matai blender ant python'o parasytas, o tai nera pati ta kalba, o ir paaiskina tokius nestabilumus.
kad nežinau jokių kitų tokių galingų programų. ar ne lengviau pakeisti aplinką, iš gnome 3 į kde.
kas liečia Ghost duotą nuorodą. kažkiek naudingos infos radau. kaipo atjungti internetą ir išjungt internetinį radio. tai du dalykai kuriuos išdrįsdavau paleisti. nes dvi-tris paras (geriausiu atveju) stebėt vien žuveles .. mano katė jau atsižiūrėjo gal trys metai nekreipia dėmesio, o aš tuo labiau.

H
  • 1
  • 31 Spa '14

@cyf rašė:
kad nežinau jokių kitų tokių galingų programų. ar ne lengviau pakeisti aplinką, iš gnome 3 į kde.

Nepadės, šiaip, iš patirties galiu pasakyt, kad kde netgi daugiau "ryja".

Nežinau, paleisk per terminalą tą blenderį, gal kokie errorai yra kurių iš gui nepastebėsi.

C
  • 31 Spa '14

@HCBT rašė:
Nepadės, šiaip, iš patirties galiu pasakyt, kad kde netgi daugiau "ryja".
na taip kde kažkiek daugiau resursų ima, bet gal blenderis labiau priderintas.. na sakykim kdenlive irgi kde, veikia ir gnome aplinkoje. bet iš patirties galiu pasakyt, kad KDE truputėlį geriau. aišku čia kaip palyginimas zaz su hameriu. bet taip yra.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 31 Spa '14

@cyf rašė:

@Techtronic rašė:
As patarciau keisti pacia programa, matai blender ant python'o parasytas, o tai nera pati ta kalba, o ir paaiskina tokius nestabilumus.
kad nežinau jokių kitų tokių galingų programų. ar ne lengviau pakeisti aplinką, iš gnome 3 į kde.

Yra daug galingesniu ir profesionalesniu programu, kad ir https://www.sidefx.com arba tas pats Autodesk (atrodo Softimage ar Maya).

sidefx teko ir paciam meginti, ispudi paliko gera.

C
  • 31 Spa '14

@Techtronic rašė:
Yra daug galingesniu ir profesionalesniu programu, kad ir https://www.sidefx.com arba tas pats Autodesk (atrodo Softimage ar Maya).
sidefx teko ir paciam meginti, ispudi paliko gera.
ačiū. būtinai išbandysiu. tik jau ne šiandien. parašysiu įspūdžius.

A
  • 1 Lap '14

Blender parašytas ant 3-jų kalbų C++, C ir Python. Python naudojamas skriptinimo API taigi tai neturėtų kelt kažkokių performanco problemų.

Pas tave problema greičiausiai AMD vaizdo driveriai. Siulau susidiegti proprieraty driverius kiek įmanoma naujesnius ir tikėtis geriausio.

@cyf rašė:
bet gal blenderis labiau priderintas.. na sakykim kdenlive irgi kde, veikia ir gnome aplinkoje. bet iš patirties galiu pasakyt, kad KDE truputėlį geriau. aišku čia kaip palyginimas zaz su hameriu. bet taip yra.

Jei Blender GUI būtų ant Qt pastatytas gal būtų galima ginčytis jog ant KDE veikia geriau, bet taip nėra. Tad tai lieka tik skonio reikalui kuria aplinka renkiesi naudoti.