Reikėtų sukurti mokomąją medžiagą apie Ubuntu

K
  • 13 Rugs '10

Sveiki,

Būtų labai gerai parengti mokomąją medžiagą ir testus apie Ubuntu ir OpenOffice. Tada tą medžiagą galėtumėme bendrai naudotis dirbant mokyklose, mokant ECDL pagrindų ir pan. Taip būtų laimėtas ženklus mūšis populiarinant Linux.
Visą medžiagą galima būtų kurti ir talpinti į kokį nors serverį su moodle, susikurti paskyras ir sėkmingai naudoti įvairiems mokymams. Autorines teises pasiliktume sau o gal ir parduotumėm kam. Serverį galėčiau duoti be problemų
Gal būtų entuziastų kurti? Tikrai prasmingas darbas.

S
  • 13 Rugs '10

http://www.akmc.lt nauja svetainė, kur pagrinde yra mokomieji straipsniai ir video.

M
  • 13 Rugs '10

kaskada labai seniai buvau pirkes storoka knyga apie linux
dar buvo ten kompaktas idetas, debian ar baltix, nepamenu
bet kadangi buvau w98 isirases tai kaskaip tas reikalas neprigijo(bet knyga pirkau)...
nors daba ir galetu kaska panasaus isleisti su kokiais keliais dvd linux os
skirtingomis aplinkomis ir su geru aprasymu kaip viska isirasyti
visgi dabar linux gerokai pazengia
bet problema kad dauguma viska iprate per interneta gauti nemokamai...

S
  • 14 Rugs '10

O įdomu kur tą konkrečiai bus galima taikyti? Manau pirmiausia reikia susitarti su mokymosi įstaigomis, kurios tą naudotų ir taikytų.

D
  • 14 Rugs '10

Mano nuomone, jei šitas projektas bus pardaviėjamas, tai bus žlugęs reikalas iš kart - niekas nepirks...
O linux įdėja ir yra, kad daroma ne dėl pinigų viskas.

K
  • 15 Rugs '10

Galėčiau plačiau paaiškinti kodėl man gimė tokia idėja. Dirbu mokykloje, su mokinių atstovais apsitarėm: metam windows ir diegiam Ubuntu visoj mokykloj. Per dieną padaromas reikalas ir problemų jokių. Paskui pagalvojau, kad reikalas lūžta, nes informatikos mokymui naudojam moodle (www.nuotolinis.info, user: demo, password: demo), o ten medžiaga tik apie Microsoft produktus, netinka niekas. Informatikos mokyti iš vadovėlio nebesinori...
Tai va ir pagalvojau, kad susivienijus galima būtų sukurti produktą. Ir tegu naudojasi mokyklos ir kiti nemokamai. Padarius gerą mokomąją medžiagą, ubuntu populiarumą galima būtų padvigubinti. Produktas būtų komercinis tik tuo atveju, jei išeitų parašyti projektą ir už kūrimą numelžti ES fondus.

G
  • 15 Rugs '10

Dirbu mokykloje, su mokinių atstovais apsitarėm: metam windows ir diegiam Ubuntu visoj mokykloj. Per dieną padaromas reikalas ir problemų jokių.

Va taip jei didumoj mokyklų, tai tuo ir spaustuvės susidomėtų, viskas būtų paprasčiau ir pigiau.

Produktas būtų komercinis tik tuo atveju, jei išeitų parašyti projektą ir už kūrimą numelžti ES fondus.

Aha ir švietimą taip pat.

D
  • 15 Rugs '10

Šita dalyką tada reiktu pradėti nuo pačios švietimo sistemos, pakalbėti su pačiu lm.lt.
Pats kaip mokytojas šitą dalyką palaikyčiau 100 proc.

K
  • 15 Rugs '10

Lm.lt ir švietimo sistema nieko čia nepagelbės, nelabai supras apie ką čia eina kalba. Jei atsirastų koks 10 ar 20 smogikų, galima būtų daryt va taip:

  1. Kertam domeną, pvz. openmokom.lt
  2. Įkeliu medžiagą windows pagrindu (parengta pagal ECDL programą, iš esmės tinka ir mokyklai), autorines teises jai turiu.
  3. Site smogikus padarom medžiagos redaktoriais.
  4. Redaktoriai padaro vertimą windows - linux.
  5. Kas nori naudojasi ir džiaugiasi.

Tik kyla klausimas: ką už darbą gauna smogikai? Gali naudotis medžiaga kaip dėstytojai ar mokytojai. Reikia pažiūrėt gal kaip nors galima prakišti per ES fondus, tai ir už darbą būtų apmokėta.

G
  • 15 Rugs '10

Lm.lt ir švietimo sistema nieko čia nepagelbės, nelabai supras apie ką čia eina kalba. Jei atsirastų koks 10 ar 20 smogikų, galima būtų daryt va taip:

  1. Kertam domeną, pvz. openmokom.lt
  2. Įkeliu medžiagą windows pagrindu (parengta pagal ECDL programą, iš esmės tinka ir mokyklai), autorines teises jai turiu.
  3. Site smogikus padarom medžiagos redaktoriais.
  4. Redaktoriai padaro vertimą windows - linux.
  5. Kas nori naudojasi ir džiaugiasi.

Mintis nebloga, belieka smogikų būrį surinkt.

Tik kyla klausimas: ką už darbą gauna smogikai? Gali naudotis medžiaga kaip dėstytojai ar mokytojai. Reikia pažiūrėt gal kaip nors galima prakišti per ES fondus, tai ir už darbą būtų apmokėta.

Įdomu kokios čia sumos gautūsi, kiek girdėjau mažos sunkiai pralenda.

S
  • 15 Rugs '10

Aš mielai prisijungčiau (už dyką), jei medžiaga būtu licenzijuojama CC-BY-SA ir jei jos formatas nebūtu labai pririštas prie sistemos (moodle ar kokios kitos), žodžiu, kad nereiktų niekam dirbt iš naujo.

Šiaip idėja puiki, o ypač fantastiška, kad ji kyla iš mokytojų. Su šmm klerkuva iki Ubuntu dar dvidešimt metų reiktų judėt.

P
  • 15 Rugs '10

Na, pats esu moksleivis, tad jei sulauksiu tos dienos, kai mano mokyklos kompiuteryje pamatysiu „Ubuntu“, aš pabučiuosiu savo dabartinį informatikos mokytoją . Na, man kaip moksleiviui būtų ne gaila prisidėti prie tos medžiagos, tik manau kad ji turėtų atitikti švietimo programas, nes jei ji nebus išdėstyta pagal programas esančias mokyklose, tad daug kas atsisakys šitos medžiagos. Bet, kad ir kaip bebūtų, aš už .

K
  • 16 Rugs '10

Aš mielai prisijungčiau (už dyką), jei medžiaga būtu licenzijuojama CC-BY-SA ir jei jos formatas nebūtu labai pririštas prie sistemos (moodle ar kokios kitos), žodžiu, kad nereiktų niekam dirbt iš naujo.

Smagu, kad yra entuziastų!!! Galima diskutuoti, bet aš siūlyčiau būtent moodle, nes nebereikia rūpintis dizainu, patogus medžiagos ir testų kūrimas, lengvas perkėlimas į kitą serverį ar aplinką, lengvas pačios sistemos diegimas, iš karto galima naudoti mokymui, galimas didelis kiekis kūrėjų.

Na, man kaip moksleiviui būtų ne gaila prisidėti prie tos medžiagos, tik manau kad ji turėtų atitikti švietimo programas, nes jei ji nebus išdėstyta pagal programas esančias mokyklose, tad daug kas atsisakys šitos medžiagos.

Malonu matyti jaunimą. Taip kurti reikia tik pagal švietimo programas arba ECDL, jos nelabai kuo skiriasi. Reikia padengti kiekvieną programos punktą.

Be finansavimo tikriausiai nieko nebus, darbo koks 1000val., serverio, domeno išlaikymas, svetainės administravimas. Pažiūrėjau kas priima paraiškas projektams, tai nieko tinkamo ir neradau Dar reikia domėtis. toliau.

R
  • 16 Rugs '10

Na laisvo laiko turėdamas ir aš prisijungčiau. 1000val. nėra daug, skaičiuojant, kad para turi 24val. vienam žmogui.Keturi jau paimtu 100val.
Nervina šiaip kai žmonai mokinantis, paruošus tekstą open offisu reikia ieškoti mokrosofto produktų, kad suformatuot ir pateikt dėstytojai (aka) "tinkamu" jai formatu...

D
  • 16 Rugs '10

Aš jau pamokiau universitete dėstytojus, ir pasakiau, kad mano darbai bus tik .pdf formatu...

S
  • 17 Rugs '10

@kirdas rašė:

Be finansavimo tikriausiai nieko nebus, darbo koks 1000val., serverio, domeno išlaikymas, svetainės administravimas. Pažiūrėjau kas priima paraiškas projektams, tai nieko tinkamo ir neradau Dar reikia domėtis. toliau.

Pala, čia jau nesąžininga. Pirmoj žinutėj rašei, kad serverį gausi ir tereikia rašančių žmonių, o dabar jau dedi į krūmus.

Domeno išlaikymas kainuoja 20 litų, svetainės administravimas bus tiesiog mūdlo sumetimas, jei labai norėsis, dar veidas su wordpresu kokiu padarytas. Gauk serverį ir stumk idėją toliau. Čia geras ir prasmingas daiktas, žmonių atsiras. Kiek aš susidūręs su ESSR fondais, tai ten užpildyti projektą bus daugiau darbo nei mokyklinės informatikos programą perrašyt, o per kokį galą išsukt, kad pinigų duotų irgi neaišku, tad gal geriau imt ir daryt tiesiog?

K
  • 17 Rugs '10

Domeno išlaikymas kainuoja 20 litų, svetainės administravimas bus tiesiog mūdlo sumetimas, jei labai norėsis, dar veidas su wordpresu kokiu padarytas. Gauk serverį ir stumk idėją toliau.

Domeną galiu užregistruoti, liksiu be 4 bambalių . O gal tiktų su info priesaga, tada tik $1,99 (vienas bambalis)?

Serverį aš šiaip aš turiu, jame jau sukasi pora svetainių, vieną išmesiu, kitoj ten lankytoju daugiau 10 nelabai kada būna, tai pačią svetaine galiu įmesti į minėtą serverį. Bent jau pradžioje vartotojų gal labai daug nebus, tikriausiai nelagins. Paskui matysim.
Kokį domeno vardą siūlot?

S
  • 17 Rugs '10

Eik tu sau! Pasirodo iki rugsėjo galo vyksta konkursas, kuriame su šituo būtų galima dalyvaut: http://www.ipc.lt/?p=2417#more-2417 Gal spėjam?
Ten reikia tik įvaldyt tą emokykla.lt. Kiek aš ten buvęs mane vis šiurpas krėsdavo, bet gal vis vien sueitų.

Domeną, hmm, reikia suklijuot žodžius atviras, informacinės technologijos (taip dabar informatika vadinasi?), mokykla, ubuntu gal dar ką. Pvz. atvirosIT, aITmokykloje, UbuntuMokyklai, akm.lt (atseit akl.lt). O gal galima prie egzistuojančių domenų kabint, pvz. nuotolinis.info/aIT, nuotolinis.info/ubuntu...

S
  • 17 Rugs '10

Serveris ne problema, tokiam reikalui, AKL tikrai paskolintų vietos viename iš savo serverių.

Dėl domeno, jau kažkas panašaus yra: http://akmc.lt/ tik tiksliai nežinau, kokie žmonės jį valdo, bet visada galima su jais susisiekti ir išsiaiškinti. Gal būt suteiktų subdomeną: kursai.akmc.lt ar panašiai.

Todėl manau reikėtų visiems aktyviems šiek tiek susiorganizuoti, gal būtų numatytu laiku padaryti IRC susitikimą ir nuspręsti ką daryti toliau.

S
  • 17 Rugs '10

Paskaičiau, kad tame konkurse galima registruotis iki Rugsėjo 30 dienos, tai jei čia dalyvaujantis ir šiaip Lietuvoje esantys pedagogai, kurie prijaučia atviro kodo idėjai susivienytų, tai būtų neabejotini lyderiai.

Aš galėčiau prisidėti iš techninės pusės jei reikėtų gauti serverio vietos, kažką sukonfigūruoti ar paleisti ar pakonsultuoti.