Pasiūlykite interneto tiekėją kaimo vietovei

D
  • 20 Lie '12

Sveiki kolegos, gal kartais turėsite patarimų ar pasiūlymu man.
Esmė tokia, nuo šiol apsistojau kaimo vietovėje, Kaišiadorių rajone, Žiežmarių seniūnijoje esančiame kaime. Čia turiu šiuo metu galimybę naudotis tik tele2 internetu per mobilu telefoną (naudojant jį kaip modemą). Interneto sparta max: 15 Kb/s. Tad iš didelės bėdos tinka tik el. paštui pasitikrinti, o ir 5 lt už 1Gb mokėti nelabai įdomu.
Rudenį dėl darbo reiks padoresnio kur kas interneto, todėl ieškau įvairių variantų. Situacija tokia, kad čia nėra teo linijos.
Daug vilčių dėjau į erdvių tiekėją, tačiau atvyko jie ir patikrinę pareiškė, kad nėra jokios galimybės per juos prisijungti.
Žiežmariuose veikia Mezon (iki ten apie kilometrą), tačiau ryšio namie jo jokio nėra.

OmniConnect? Bet bijau, kad bus tas pats, kad dabar su tele2 internetu. 3G neveiks įtariu (pažįstami turi, tai kitoje vietovėje kaime, net EDGE neveikia, o tik GPRS ir max 2-5 kb/s greitis, sakė net gmail neužkrauna dažnai).

Gal dar žinote kokių tiekėjų, ką vertėtu išbandyti?

Tiesa Kaišiadoryse yra REMO internetas, bet jau seniau [as juos kreipiausi, tai sakė tikimybė kad veiks lygi kokiems 5 proc, kadangi jau net gerokai keliais kilometrais esu už jų aprėpties vietos, o plius ir dar anteną reiktu statyti už sodybos ribų, kadangi reikalingas tiesioginis matomumas į Kaišiadoris.

I
  • 22 Lie '12

Kažkada ieškojau interneto Šalčininkų raj. (manau didesnė skylė nei Kaišiadorys). Vietiniai tiekėjai lupikautojai. Svarsčiau visus variantus mobilių operatorių. Pasirinkau Omni. Pagrindinė priežastis: Omnitelis suteikia 15 parų garantiją, jei nėra ryšio tavo vietovėje, gali nutraukti net terminuotą sutartį per 15 dienų. Mano kaime 3G, be abejo nebuvo, bet su Edge, kaip keista bebūtų, net be papildomos antenos, greitis kartais būna iki 1 Mbs, nebuvo nukritęs mažiau 512 kbs.
Ir NE, čia ne Omnio reklama.

D
  • 22 Lie '12

Vakar buvau omnitelyje (nes gi kaip kitaip, niekas daugiau pas mus šeštadieniai nedirba Kaišiadoryse), tai pasirodo jie Kaišiadorių salone turi keleta bandomųjų modemų, kuriuos duoda dienai ar kelioms pasinaudoti ir išbandyti jų ryšį ir jeigu netenkina gražinti, arba jei tinka, atvykti pasirašyti sutartį ir duos kitą normalų modemą. Gaila, tik kad abu jau paimti ir dar 2 žmonės prieki manes laukia jais pasinaudoti, tai planavo, kad ateinančios savaitės antroj pusėj galbūt atsilaisvins ir praneš. Jie mano jog 3G turėtu pagauti, nes bokštas už kilometro stovi, pagal žemėlapį, lyg ir ant ribos, bet kadangi gyvename tokioje lyg ir dauboje, praktiškai miške, tai klausimas kaip čia bus.
Na pabandysiu ir viskas bus aišku.

Kaip ir sakiau norėtusi, kad greitis būtu bent 100-200 Kb/s (1024-2048 kbit/s čia ant greičio dauginau iš 10, o ne iš 8 kaip reikėtu). Nes aišku pirmiausia internetas reikalingas bus darbui su elektroniniu dienynu, ir mokyklos intraneto puslapiu. O taip pat man labai aktualu mano kompiuterio atnaujinimai, plius naujų linux versijų parsisiuntimas, kas dabar su Tele2 edge interneto ryšiu yra visiškai neįmanomas, nes absurdas bandyti kažką siūsti, kai siunčia 5-20 Kb/s greičiu. Bendrabutyje max greitis būdavo 200 Kb/s, tai jau būdavo pakenčiama visai naudotis ir kažką parsisiūsti.

I
  • 22 Lie '12

ir dar: rekomenduočiau nusipirkti modemą atskirai, kad ir iš Omnitel už 139 lt. (bet, manau forumo kolegos ir pigiau pasiūlytų ar kas padovanotų ), o sutartį pasirašyti neterminuotą, galėsi bet kada nutraukti. Terminuota sutartis vis tiek pančiai, nors ir modemas tik 1 lt. kainuoja

D
  • 22 Lie '12

Dar su sutartimis nesigilinau, bet, ten kažką jie naujo siūlo ir pakeitė, nes dabar užsiminus apie neterminuotą sutartį, jie pasakė, kad yra, bet tada bus brangu jums naudotis internetu, skaičiuosis jeigu prisijungsiu paros bėgyje, tai už parą bus imamas fiksuotas 5 lt mokestis ir per mėnesį nuo 8 iki 24 val galėsiu išnaršyti 10 Gb, o nakti neribotai. Tuo tarpu, jeigu pasirašysiu sutartį tada yra planas brangiausias jų planas, kur irgi duoda dienom išnaršyti tuos pačius 10 Gb o naktį neribotai, bet į mėnesį reiks mokėti atrodo 49 Lt fiksuotą abonentą.
Nors aišku, gal ne taip kažką supratau, nesigilinau dar į tuos reikalus, pirma reik išsiaiškinti kokios galimybės naudotis jų ryšiu ir ar tai mane tenkins. Jeigu tenkins tada jau reiks svarstyti planų ir sutarčių vingrybes.
Kas tiesa, tas tiesa, dar vieno įsipareigojimų (jau turime tele2 abonentinę sutartį) nelabai norėtume.

M
  • 25 Lie '12

O bites netinka ? Visada naudojau kol nepersikrausciau i klaipeda. 49 lt per menesi, limitas 15gb, virsijus limita sumazina greiti, bet ir normaliai jis tempia. Aisku reikia ziureti sutarti sudarant, kitaip uz papildomus megabaitus virsijus limita ims mokesti

D
  • 25 Lie '12

Kad bitės apskritai labai maža 3G aprėptis kiek žinau, nebent kažkas pas juos pasikeitė dabar. Seniau turėjom bitės abonentą, tai net paprastas GSM ryšys buvo labai prastas, o kas smagiausia būdavo tokia paslauga namų zona, iš jos skambinant būdavo kažkiek pigiau, tai gaudavos kad viename kamabaryje pagaudavo ryšį nuo vieno bokšto, o kitame jau būdavo ne namų zona, nes prisijungdavo prie kito ir ryšys buvo prastas, dažnai nueidavai kiek į šoną ir jau nebe ryšio zona, dėl to po to perėjom į tele2.

Ir jei dar už papildomus ims papildomą mokestį, tai visai nieko gero, nes omnitelis, tik numuša greitį iki EDGE, bet berods neima papildomų mokesčių už viršitus megabaitus.

D
  • 27 Lie '12

Nusivyliau visiškai. Šiandien gavau pasinaudoti Omnitel modemu už dyką iki pirmadienio, bet jau matau, kad ryt jį vešiu atiduoti, nes 3G nė kvapo, gaudo tik ta patį EDGE siganąlą. Patikrinome jų aprėpties žemėlapį, pastovus 3G siganalas baigiasi maždaug 100-200 m nuo mano namų, o namų zona įeina į nepastovų, bet net jo nė kvapo.
Netgi EDGE neišvysto maksimalaus greičio, ką pasiekdavo su tele2 EDGE ryšiu.
Ir kas keiščiausia, bazionė stotis yra už 1,5-2 km nuo manes. Prie modemo pridėta ištorinė antena (įtariu paprasta, nekryptinė) ir vistiek šnipštas, nuėjus į kitą kambarį iš vis tik GPRS prisijungia.

Bitė 3G stotelių iš viso neturi mūsų rajone.

I
  • 27 Lie '12

o tai koks tas greitis EDGEo?
Šiaip, nuoširdžiai pikta, kai skelbiama, kad Lietuva pirmauja pagal šviesolaidinio interneto plėtrą kaimo vietovėse. Bet kiek teko pasidomėti, tai veda tik iki seniūnijų, o nuo ten, prašom susimokėkite patys. Su belaidžiu irgi apgailėtina, vos kiek toliau nuo stoties ir signalo nėra.
Dar toks naivus patarimas: per prailgintojus pakabinti modemą ant stogo.

D
  • 27 Lie '12

Igeli, kaip seniau rašiai, kad pas tave su Edge iki 1 Mbit/s kraudavo, tai čia tikrai ne edge, bet ir ne 3G, o tas 2.5G, kažkoks HSDp... ar pan jis vadinasi. Nes Edge, max prlaidumas apie 253 kbit/s, tai tiek ir ištraukiu su tele2 Edge. Krauna ideliom salygom iki 25 kb/s greičiu.
Va dabar sėdžiu su omniteliu, tai krauna realiu apie 10-16 kb/s greičiu realiu. Manau link vakaro gal ir visa edge galingumą išspaus.
Bandysiu palikti įjungtą per naktį ir pajungtiupdeitus. Paskaičiavau, kad jeigu bus geras edge ryšis ir nenutruks, tai per 10-15 valandų parsiūs apie 600 Mb updeitų

Su tuo plačiajuosčiu šviesolaidžiu kaimuose, jie irgi gudrus, pas mus nuo namų 20 metrų praeina tas kabelis jų, pernai paklojo. Bet kas iš to, jie tiekia internetą tik bibliotekoms, darželiams, mokykloms ir kitoms įstaigoms didmena. Privatiems žmonėms kaime jie paslaugų jokių neteikia tiesiogiai.

Pasirodo ir teo linija eina netoliese, gal 50 metrų, bet pasak jų prisijungti neįmanoma (suprask, jeigu pats mokėsi už viską, tada pajungs).

O su belaidžiu tai tikrai nesamonė, omnitelis teigia, kad nuo bazinės stoties iki 20 km berods jų signalas turi geras būti (bent iki tiek kryptinės antenos gali padėti sustiprinti signalą). Bet realybė toli gražu, kad net Vilniuje centre, tas 3G užtikrintas ne visur, aišku ten pastatai viską lemia. O čia mūsų tokia gyvenamoji vieta durna, nuo Žiežmarių pusės bokštą užstoja miškelis ir kalva. Nors iki bokšto 1.5-2 km, bet tiesioginio matomumo nėra, tad įtariu ir kryptinė antena beprasmiška būtu, nes tokio bokšto, kad būtu virš kalvos nepastatysiu. Dar priedas, kad per ta kalvą eina didelis transmagistralinis dujotiekis. Su tuom tai nuo senų laikų ir televiziją būdavo labai blogai imdavo nuo Žiežmarių ir pan.
Kaišiadorys gaunasi kur kas toliau, apie 8-9 km, bet ten yra tiesioginis matomumas bokšto vandens (ant jo kabo antenos). Bet faktas kad jau tikrai per toli 3G ryšiui bus.

Mezon, kai pasidomėjau, tai miesteliuose iš vis absurdiškas siūstuvus stato, mieste dar bent keli kilometrai aprėptis, o čia šimtais metrų skaičiuoti reikia.

Dar va, buvom tele2 salone, tai prieš mus pagyvenes vyriškis klausinėjo dėl tele2 3G interneto. Irgi gyvena nepertoliausiai nuo manes, bet dar giliau miške. Tai tele2 konsultantė sako, ten dabar nėra apskritai net edge ryšio, bet jums rekomenduojame dabar pasirašyti sutartį dviem metams, planuojame ten ateityje padaryti kažkokį ryšį. Tai šakės pagalvojus, trumpaiau tariant įkalbinėja pasidaryti abonentinę brangią sutartį ir mokėti už nieką, net nesant ryšio. Po to buvo dar vienas konsultantės absurdiškas teiginys, paklausus ar su edge bus galima jam tiesiogiai televiziją žiūrėt, atsakė ji trumpai, tai žinoma. Cirkas be pinigų, čia su 3G gal geru ryšiu ir būtu trukinėjant įmanoma pažiūrėt, bet ne su edge, kur youtube vaizdelį 10 min krauna.

Va dar dabartinio omnitelio speedtestas:

E
  • 27 Lie '12

Balticum ir erdvės atkrenta ar ne? Su televizija blogai matyt erdvės netrauks, o ar ką nors siūlo baltikumas?
Palyginus su GPRS, jei šie interneto ryšiai būtų pajungti, jie būtų stabilesni. Dabar ir greičiai kaime padoresni, už edge (100-200kbit) kainą gali gauti neribotą balticum su 1-2 mbit jungtimi

Kas liečia teo, jei telefono linijai kelio kasti nereikia ir tu turi atliekmus 50 m kabelio, gali pats savo lėšomis ir išgalėmis išsikasti ir tada jie pajungs tau intenetą be papildomo mokesčio. Nepigus variantas, bet vistiek pigesnis, nei jiems tiesiogiai mokėti už kabelio tiesimą. Bet šitą variantą naudok tik kraštutiniu atveju.

D
  • 27 Lie '12

Yra naujienų mano fronte, pasirodo 3G signalas šioks toks yra. Ir viskas tik mano ubuntu dėka.
Esmė tokia, windowsinė programa omnitelio modemo neduoda jokių konfiguracijų, koks stipriausias signalas yra prie to ir jungiasi.
Tuo tarpu ubuntu nustatymuose tinklo ryšio yra vienas punktas, kuris nurodo kokiu ryšiu jungtis: 3G, 2G, ar stipriausiu.
Pasirinkau tik 3G ryšį, prisijungė, rodo 1 padala, ryšis tikrai ne pasakiškas, bet jau kažkas link tos pusės, nes pagerėjimas yra:

Aišku ryšis labai nepastovus šokinėjantis. Bet jau kažkas į tą pusę, reikšias bent jau gaudo jį, manau tada yra tikimybė jį ir sustiprinti su kokia kryptine antena.

C
  • 28 Lie '12

prasėdėjau tris metus ant omnikonekto sutarties. nuo to karto atsižegnojau nuo bet kokio mobilaus interneto. jei tik yra nors ir mažiausia galimybė vistiek rinkčiausi kabelį. bet kokį. šviežiai giminės vedėsi į vienkiemį zebra. nieko papildomai nekainavo, ir kabelio apie 300 metrų padėjo. tik aišku su jais problema - kai nėra šviesolaidžio reikia būtinai telefoną pasijungti ir už jį mokėti naudojiesi ar ne.
iš mobilių turbūt mezonas vis kokių akcijų padaro. nors su jais nieko bendro neturiu, bet retkarčiais tenka reklamą patampyti. Žiežmariuose, mačiau yra, bet kaip suprantu pats ne pačiame miestelyje gyveni.

D
  • 28 Lie '12

Vat būtent, kad gyvenu vienkiemyje šalia Žiežmarių, jeigu būtu galimybė laidiniui, tai apie kitką negalvočiau.
Kaip minėjau buvau nuėjęs į teo atstovybę, atvažiavo kabelininkai, pavaikščiojo, pamekeno ir pasakė, kad nėra galimybės prijungti linijos, arba suprask, pats samdaisi eskavatorius, perki kabelius ir kitką, tada gal pajungti prie magistralinės linijos, bet dar plius ir visą paskyrstymo punktą reikėtu išsipirkti, nes jo kaime nėra (nėra pas mus kaime pas nieką telekomo linijos).

Mezon jau sakiau, artimiausia veikimo jo zona už gero kilometro ir kalno baigiasi, ten absurdiškas aprėptis jo Žiežmariuose, jų pačių atstovybėje pasakė, kad net tiek nėra, kiek žemėlapis jų puslapyje rodo.

Tai vat kad lieka apskritai tik mobilus internetas, nes net erdvių jokio ryšio nepagauna.

Ir lieka, tik tas pats Omnitelis, nes nei tele2, nei tuo labiau bitė 3G apskritai šioje vietovėje ryšio nėra. Omnitelis nurodo, labai nepastovią 3G/Edge zoną mano vietovėje, o šlia net visai be ryšio, todėl tik ir pavyko vienoje vietoje kambaryje pasikabinus anteną prie lubų pasigauti 3G. Šiaip rodo 1 arba 2 iš keturių padalų.
Realus greitis dabar siuntimo apie 50 Kb/s, pakyla ir iki 100 kb/s (kai viena padala ryšio 3G). Vakar vakare ir naktį, bei ryte buvo tarp 100-200 kb/s (kai 2 padalos ryšios). Tai ryte atsisiunčiau per valandą laiko 12.10 versiją, įsidiegiau, atsinaujinau. Visai jeigu toks užtikrintas būtu ryšys tenkintu mane.

Buvau šiandien pasiaiškinti dėl sutarčių. Tai esmė tokia, kad dabar aš naudojuosi ZTE modemu, jis be problemų iškart palaikomas ubuntu sistemoje. O jie pardavimui turi tik Huavei modemus, gal kas turite/turėjote patirties, koks jų palaikymas ubuntu sistemoje? Nes paklausus ar palaiko linux, tai tik susižvalgė konsultantai vienas į kitą ir nuoširdžiai atsakė, kad net nenutuokia apskritai kaip ta sistema atrodo ir neturi nė žalio supratimo ar veiktu.
Toliau vėlgi modemai standartiškai parduodami be antenų. Pas mane be antenos jokio 3G net nebando gaudyti. Sakė atvež anbtenų pirmadieni, papildomai kainuos nuo 30-50 lt, sakė siūlo imti brangesnę, net didesnis stiprinimas jos.

Tai dabar jie siūlo, planą už 49 lt per mėnesį, dienom per mėnesį (nuo 8:00 iki 0:00), galima išnaršyti 10Gb, jeigu viršysi už papildomus nebus mokesčio, bet greitis bus apribotas iki edge iškart, o naktį neribotas naršymas. Modemas su 2 metų sutartimi 1 Lt, bet sutarties nuo 140 lt.

E
  • 29 Lie '12

Buvau šiandien pasiaiškinti dėl sutarčių. Tai esmė tokia, kad dabar aš naudojuosi ZTE modemu, jis be problemų iškart palaikomas ubuntu sistemoje. O jie pardavimui turi tik Huavei modemus, gal kas turite/turėjote patirties, koks jų palaikymas ubuntu sistemoje? Nes paklausus ar palaiko linux, tai tik susižvalgė konsultantai vienas į kitą ir nuoširdžiai atsakė, kad net nenutuokia apskritai kaip ta sistema atrodo ir neturi nė žalio supratimo ar veiktu.

Huawei turėtų veikti, kiek žinau, seniausiai turėjo kažkokį soft'ą. Jei nori pasitikrink čia: http://www.draisberghof.de/usb_modeswitch/#hardware . Jei Ubuntu nepalaikys out of box, šita programa išspręs.
Kas liečia ZTE, jie ne visada geriau veikė už Huawei. Pats kažkada vargau su ZTE, kol atradau šitą softą, o nuo sekiančios versijos pradėjo Ubuntu veikti out of box.

D
  • 29 Lie '12

Aišku, dėkuj už nuorodą.
Įtariu modemas bus konkrečiai šis: Huawei E367, nes tik šitas iš jų siūlomų 2 modelių turi lizdą išorinei antenai. Kiek skaičiau google atsiliepimus, panašu, kad gali tekti pavargti, nes standartiškai rodos out of box nenorės dirbti.
Nebent situacija pasikeitė su naujomis ubuntu versijomis (dabar testuoju jau 12.10, vakar puikiai atsinaujinau).

R
  • 29 Lie '12

Naudoju HUAWEI E173 modemą pirkta pas tele2 su omnitelio neribotu.Buvo porą kartu sumažine greiti, tai paskambinus ir truputi pasiaiškinus vėl padidino.Greitis labai svyruoja, ypatingai į užsieni.Bet pas mane signalas geras.Pas draugą, kur net telefonu ryšys neretai neįmanomas, yra išorinė antena,tai skypina normaliai su vaizdu.

D
  • 29 Lie '12

Bet šitas modelis berods neturi išorinės antenos lizdo?

G
  • 29 Lie '12

Aš dar pabandysiu suteikt tau vilties su Omnitel. Prieš keletą savaičių buvau pas vieną giminaitį, kuris gyvena "soduose" netoli Vilniaus. Jie taip pat naudojasi Omnitel, sakė pas juos irgi iš pradžių buvo nestabilus internetas, bet paskui nusipirko kažkokią anteną, panašią į triūbelę, tai dabar sako labai gerai sukasi. Ta antena atrodo maždaug taip: http://www.pigusmodemai.lt/prestashop/p ... product=71

D
  • 29 Lie '12

Žinau, kryptinė antena.
Bet čia bus įtariu investicija ateityje, jeigu nusibos dabartinis greitis jo. Ryt ryte važiuosiu sudaryt sutarti ir pasiimti modemą kitą su paprasta (nekryptine antena). Už anteną reiks susimokėti, imsiu brangesnę, už 50 lt.

Po keletos dienų pastovaus naudojimo pastebėjau, tai, kad geriausiai veikia ansjtyvais rytas (ir galbūt vidurį nakties), maksimali greitaveika pakilą iki 280 kb/s (beveik 3 mbit/s, kas jau yra vidutinis 3G greitis, su 2 padalomis). Lėčiausiai veikia vidutiniškai apie 50 kb/s (0.5 mbit/s) su viena padala, toks greitis dažniausiai būna dienom ir vakare.

Iš principo naršymui to užtenka, o jeigu ką siūsti, taio vistiek tik naktį, dėl 10Gb duomenų apribojimo dienos metu, mėnesiui.