Nerodo hardo

C
  • 14 Lap '15

Laba.
Įrašinėjant ubuntu, tame lange kai gali rinktis ką daryti su HDD aš ant skirsnio su failais užžymėjau "format" varnelę, bet toliau nieko nedariau, tik paspaudžiau revert, tuomet back, back ir quit.
Tuomet pasijungiau Live ubuntu ir man jau neberodė skirsnių su failais tik kažkokį 537mb dydžio device. Nesitikėjau tokio vaizdo.

Kiek ieškojau neradau galų kaip sutvarkyti nepraradant failų. Kas galit padėti?

Gali būt(aš taip galvoju) kad uždėjus varnelę "format" pasikeitė to skirsnio "type"(kur FAT16, FAT32, ext4 t.t...) ir todėl dabar jo nerodo.
Buvo du skirsniai.

Terminale parašius sudo fdisk -l rodo:

ubuntu@ubuntu:~$ sudo fdisk -l 

WARNING: GPT (GUID Partition Table) detected on '/dev/sda'! The util fdisk doesn't support GPT. Use GNU Parted.


Disk /dev/sda: 500.1 GB, 500107862016 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 60801 cylinders, total 976773168 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk identifier: 0x00000000

   Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
/dev/sda1               1   976773167   488386583+  ee  GPT
Partition 1 does not start on physical sector boundary.
ubuntu@ubuntu:~$
G
  • 14 Lap '15

Tau kažkodėl perrašė skirsnių lentelę (partition table) į nauja standartą. Kad peržiūrėti naują lentelę - įsidiek gdisk:

sudo apt-get install gdisk

Toliau pasižiūrėk ir mums parodyk, kokia pas tave skirsnių lentelė įdiegta:

sudo gdisk -l /dev/sda

Taip pat pravartu žinoti - kiek, kokio tipo, kokio dydžio skirsnius turėjai šame diske.

Galimas daiktas, kad 1) nieko atstatinėti nereiks, 2) atstatyti bus pakankamai paprasta su testdik, 3) atstatyti pakankamai sudėtinga, nes reiks rankiniu būdu skaičiuoti kuriuose sektoriuose tavo skirsniai baigaisi.

C
  • 15 Lap '15

pilna konsolė:

ubuntu@ubuntu:~$ sudo apt-get install gdisk
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
gdisk is already the newest version.
gdisk set to manually installed.
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 184 not upgraded.
ubuntu@ubuntu:~$ sudo gdisk -l /dev/sda
GPT fdisk (gdisk) version 0.8.8

Partition table scan:
  MBR: protective
  BSD: not present
  APM: not present
  GPT: present

Found valid GPT with protective MBR; using GPT.
Disk /dev/sda: 976773168 sectors, 465.8 GiB
Logical sector size: 512 bytes
Disk identifier (GUID): 7D3C3395-EFE0-4602-A721-E9A33D1AE5ED
Partition table holds up to 128 entries
First usable sector is 34, last usable sector is 976773134
Partitions will be aligned on 2048-sector boundaries
Total free space is 4077 sectors (2.0 MiB)

Number  Start (sector)    End (sector)  Size       Code  Name
   1            2048         1050623   512.0 MiB   8300  
   2         1050624         1550335   244.0 MiB   8300  
   3         1550336       976771071   465.0 GiB   8E00  
ubuntu@ubuntu:~$

p.s. kol kas gyvenu ant Live ubuntu

G
  • 15 Lap '15

Na va, kažkokie skirsniai yra, tik ar atitinka dabartinė skirsnių lentelė tavo ankstesniąją (žiūrėk, tarkim, pagal skirsnių dydžius)? Beje kokia(ios) OS prieš tai buvo įdiegta(os)?
Dabar matosi, kad 3-čias skirsnis yra LVM tipo, pasižiūrėti, kokie loginiai skirsniai yra sukonfiguruoti gali su komanda:

sudo lvs

Man panašu, kad visgi tau teks atstatinėti skirsnių lentelę, tam siūlau naudoti jau de facto standartu tokiem darbam tapusį TestDisk įrankį, kurį gali įsidiegti taip:

sudo apt-get install testdisk

Peržiūrėk nuo-iki mano nuorodą, ten kaip tik yra pamokėlė, kaip atstatyti skirsnius su testdisk. Jei kas neaišku - geriau iškart klausk

C
  • 15 Lap '15

Buvo du skirsniai maždaug perpus skelti. Viename laikiau ubuntu ir desktop failus. Kitame mano failai nuo WIN OS laikų.
O čia dabar rodo kad yra vienas skirsnis :/ Taip kad dydžiai neatitinka ```
3 1550336 976771071 465.0 GiB 8E00


o čia kaip prašei

ubuntu@ubuntu:~$ sudo lvs
No volume groups found
```

G
  • 15 Lap '15

@cilozityvas rašė:

ubuntu@ubuntu:~$ sudo lvs
  No volume groups found

Tada, kaip ir įtariau - ubuntu diegimo vedlys perrašė tavo skirsnių lentelę. Bus pamoka, kad nežaistum žaidimų su tokiais įrankiais Gera žinia - manau, pavyks pilnai atkurti diską.

Tvarkykis taip, kaip parodyta TestDisk nuorodoje.

B
  • 16 Lap '15

@cilozityvas rašė:
Laba.
Įrašinėjant ubuntu, tame lange kai gali rinktis ką daryti su HDD aš ant skirsnio su failais užžymėjau "format" varnelę, bet toliau nieko nedariau, tik paspaudžiau revert, tuomet back, back ir quit.
Tuomet pasijungiau Live ubuntu ir man jau neberodė skirsnių su failais tik kažkokį 537mb dydžio device. Nesitikėjau tokio vaizdo.

Jei būtent taip viskas vyko - tai riebus bug'as, reikėtų gal geriau pranešti kur reikia, kad kiti vartotojai nekentėtų dėl prarastų particijų.
Na ir dėl tokių klaidų/bug'ų ne tik ubuntu, bet ir apskritai linux reputacija kenčia

G
  • 16 Lap '15

Aš įtariu, kad buvo ne bug'as, o riebūs pirštai kalti Tiesiog buvo paspausta vienu next per daug.. Jei ne - užpildyti bugreport'ą, manau, verta.