Ubuntu mokyklose

S
  • 7 Rugs '12

Sveiki,

Esu žmogutis kuris administruoja mokyklos 30 kompiuterių. Šis reikalas nėra man naujiena (tiek Windows tiek Linux aplinka man nėra svetimos), tačiau susidūriau su dilema kuria galima pavadinti "Būti ar nebūti Windows". Šis klausimas "pasistojo" nes kaip žinia mokykla neturi pinigų legalizuotis programinę įrangą, bei pirkti antivirusines programas, ar naujinti "geležį" kad būtų bent jau normaliai dirbama naujausioje Windows aplinkoje. O mano nuomone mokyti vaikus dirbti su sena OS, tai tas pats kas nieko, nes greičiausia jie patys namuose turi normalius kompiuterius su naujesnėmis nelegaliomis Windows versijomis (jaunieji piratai ) Todėl jiems pamokose nėra labai įdomu, nes gaunasi ne informatikos o istorijos pamoka.

Darbo laikas skirtas administravimui nėra didelis, o problemos rastos nemažos, todėl jaučiu, kad šioje situacijoje strigsiu su "Windows" - nėra pinigų, nėra pakankamai skirta darbo laiko.

Todėl noriu, kad kas man pagelbėtų ir pasidalintų informacija, patirtimi mokykloje keičiant Windows į Linux.

Būtų šaunu, kad kas pasidalintų su kokiomis problemomis susidūrė pereinant į Linux aplinka?

A
  • 7 Rugs '12

Neteko man administruoti kompiuterių ir su švietimo įstaigomis nieko bendro neturiu. Taigi iš mano pusės čia būtų tik pamąstymai iš šono.

Tavo vietoje elgčiaus atsargiai, jei mokykla turi senų licenzijų su windows xp tai galima juos naudoti kartu su ms antivirusinę bei visą šia MS paketą paslėpti po apačia Dual-Boot na ir grub'ą paeditinti taip jog jos tiesiog nesimatytu. Tai būtų lyg ir dvigubas darbas, bet na jei reikalai pasisuktų neigiama linkme arba kolegos mokytojai pradėtų reikšti pretenzijas (kai kurių žmonių charakteriai tikrai sunkus) nekvaršindamas galvos galėtum užkurti seną sistemą.

IT pasaulyje dalykai turi polinkį keistis. Negali būti tikras ką švietimo ministerija sugalvos įtraukti į egzaminus. Gal įdės į egzaminus tik MS programom būdingus klausimus.

Aš būčiau už spyrį Windows iš mokyklos lauk, bet atsargumo dėlei visgi iš savo pusės padaryčiau pereinamajį laikotarpį t.y. windows os "pakiščiau po kilimu", nes neaišku kaip mokytojai/mokiniai reaguos į Linux.

M
  • 7 Rugs '12

Manau tau galėtų padėti Mantas Kriaučiūnas. Jis Baltix kūrėjęs, manau tikrai yra susidūręs su linux diegimu mokyklose. Jei nežinai jo kontaktų ieškok bonamens.lt arba google+

W
  • 8 Rugs '12

http://www.smm.lt/fit/naujienos/pranesimai.htm?id=3489

Jei sugebetum savo mokyklai ten gauti licenzijas, tai bent problema del naujausiu operaciniu "windows" tipo sistemu butu ispresta. (ten rodos windows server 2012 versija galetum gauti nekalbant apie kitas mokiniams idomesnes programas)

S
  • 8 Rugs '12

Nu ka renku visus uz ir pries is interneto erdves - aisku ju tikriausia reliai bandant iskiepyti bus vis daugiau, ziuresim ka valdzia kalbes. Bent gal pradziai dual boot teks padaryti ir ziureti kas gausis.

Gal zinote kokias nors mokyklas i kurias butu galima nuvykti ir paziureti kaip jiems sekasi dirbti su Ubuntu??

S
  • 8 Rugs '12

Skaiciau si straipsniuka, butent jis ir pastumejo "uzsivesti siuo klausimu"

I
  • 11 Rugs '12

Kiek žinau problemų dėl licencijų nėra, kadangi MS ir ŠMM turi susitarimą šiuo klausimu. Reikėtų kreiptis http://licencijos.ipc.lt (šiuo metu tinklapis neveikia, todėl galite parašyti licencijos@ipc.lt). Dalinamos taip pat DrWeb antivirusinės programos licencijos (http://drweb.ipc.lt/). Jeigu nebeduoda Windows XP licencijų, korporatyvinės OS versijos paprastai leidžia legaliai "nužeminti" versiją. Taigi iki 2014 metų drąsiai galima naudotis Windows XP, jeigu kompiuteriai "nepaveža" naujesnių OS. Per tą laiką kompiuteriai gal būt bus atnaujinti ir galima bus instaliuoti Windows 7. O kas liečia GNU/Linux, tai siūlyčiau paklausti, pvz., IT mokytojų, ką ir kaip jie dirba. Ar jie sutinka naudoti GNU/Linux? Beveik garantuoju, kad didžioji dauguma kompiuterių naudotojų, ypač mokyklos sekretorė, nesutiks. Gal galima būtų pradžiai instaliuoti GNU/Linux, pvz., viešo naudojimo bibliotekos kompiuteriuose? Pasibandysit, pasižiūrėsit. Praktiniam naudojimui turbūt labiausiai tiktų Linux Mint 13 su aplinka, kurią parinksite priklausomai nuo kompiuterių "pajėgumo". Jeigu kompiuteriai "paveža", siūlau naudoti Mate. Stabilu, išbandyta ir patikima.

G
  • 11 Rugs '12

O kas liečia GNU/Linux, tai siūlyčiau paklausti, pvz., IT mokytojų, ką ir kaip jie dirba. Ar jie sutinka naudoti GNU/Linux? Beveik garantuoju, kad didžioji dauguma kompiuterių naudotojų, ypač mokyklos sekretorė, nesutiks.

Na čia beveik 90% to "nesutiks" priklauso nuo klausimo pateikimo. Jei klausi tiesiai šviesiai "ar sutinkat naudot tą linux", tai didumos atsakymas bus "ne", nes žmonės nežino kas, tai ir su kuo jį valgo, bet jei surengsi pristatymą, paaiškinsi, parodysi kas ir kaip, tai atsakymas bus "taip" tarp 70-90% (Tai daug kartų išbandžiau praktiškai) ir tik nedaugelis gilinsis į problemas ar privalumus su kuriais bus susiduriama, naudojant linux.
Šiaip, tai pritariu apocalipso, kad vertėtų windows palikt, paslėpus po grub'u, juolab, kad su licensijom problemų, kaip ir nekyla.
Taip pat prie atviro kodo galima pereit ir iš lėto, nesiimant radikalių pakeitimų, pvz., tai libreoffice pradžioj parodyt ir t.t.

S
  • 5 Spa '12

Tai kaip galiausiai nusprendei daryti?

Nors ir pavėluotai, bet...

Pirmiausia reikėtų žinoti, kokie kompiuterių pajėgumai, jei kompiuterio geležis pakankamai sena, tai naujausi Windows'ai bet kokiu atveju neveiks.

Ar veiks Linux'ai, galima išbandyti ir iš LiveCD.

Tada svarbiausias momentas, reikia išsiaiškinti ir apklausti mokytojus, kokiomis programomis naudojasi mokytojai ir ar jiems tiks Linux analogai.

Jei po viso šito, neatsiras neįveikiamų problemų, tada galima tiesiog imti ir daryti. Jei mokykla kur nors ne labai toli nuo Vilniaus ir Kauno, tai ko gero atsirastų keletas žmonių iš AKL, su kuriais galėtume atvažiuoti kokį savaitgalį ir padėti paruošti kompiuterių klasę, supažindinti mokytojus, kaip viskas veikia.

S
  • 6 Spa '12

Na "gelezis" mokykloje nedziugina, taciau imanoma dirbti su WindowsXP. Zinoma Jus buvote teisus, sutikimo 0 proc., jau ka kalbeti apie irodinejima. Na bet darysime pirma maza "zingsniuka" i dideli linux pasauli - kadangi suradau kelis senus mokykloje nenaudojamus PC, juos prikelsim kad veiktu sudiegsim linux ir pastatysime moksleiviu uzimtumo kabinete Tam jau palaiminima turiu. Na o kitais metais jei bus susidomejusiu daug - gal padarysime programavimo ar rastvedybos bureli linux aplinokoje. Na ir gal galu gale surengsime ESDL kursus linux aplinoje

na ir persilauzimas galu gale ivyks gal

G

Galiu tik pasveikint ir palinkėt didelės sekmės su šiuo nedideliu projektu kuris tikiuosi išaugs į didelį projektą.

A
  • 6 Spa '12

Klaipėdoje dviejose mokyklose turim po 1 Ubuntu klasę. Mano padėtis ypatinga tuo, kad esu ir IT mokytojas, ir kompiuterių inžinierius. Tad susidurti su pasipriešinimu neteko. Savo mokykloj „stumti“ Linux pradėjau nuo dual booto su GRUB (tada Linux naudojau epizodiškai). Vėliau, kai atsirado geresni kompiuteriai, Windows gyveno virtualioje mašinoje (VirtualBox). To reikėjo tik vieninteliam FPS'ui, kai dar programavom Pascaliu. Visi kiti darbeliai 5–12 klasėse nuo 2009 m. vyksta tik Linux terpėj. Kitame kabinete mokytoja naudoja Windows, taigi, kai rugsėjį mokiniai skirstosi į grupes, jie tuo pačiu renkasi ne tik mokytoją, bet ir OS.
Kitoje mokykloje kolegė, nors jos pareigos tik IT mokytoja, savo kabinete taip pat pati tvarko kompiuterius (kas, šiaip jau, nėra normalu).
IT mokymo, egzaminų programose OS išvis nenurodyta, o naudojamos programinės įrangos sąraše yra po kelias alternatyvas, iš kurių bent viena veikia Linux sistemoje. Taigi, formalių kliūčių naudoti Ubuntu GNU/Linux mokykloje nėra.
Scooter, jei bus noras pabendrauti, savo kontaktinius duomenis siunčiu asmenine forumo žinute.

E
  • 6 Spa '12

Mano mieste, vienoje mokykloje metai prieš Windows 7 išėjimą visuose kompiuteriuose mokykloje buvo naudojama Ubuntu OS, su virtual box'u į windowsus (tik informatikos kabinetuose), dabar visur sukasi windows 7

A
  • 7 Spa '12

Tiesa, aš turiu dar vieną argumentą nenaudoti Windows. Pats organizavau pirkimą, todėl mano kabineto kompiuteriai pirkti be Windows licencijų (tokiu būdu į tą pačią sumą tilpo 1 ar 2 kompiuteriais daugiau). O šiaip, jei mokyklos kompiuteriai turi Windows licencijų lipdukus, tai juose diegti bet kurią Windows ar MS Office versiją yra teisėta.

E
  • 7 Spa '12

Aš irgi nesipriešinu (per daug), svarbu legaliai, o po to kaip nors ir aš prisitaikysiu.

D
  • 9 Spa '12

Aš esu IT mokytoja (apie kurią antanasb rašė ) ir savo kabinete naudoju Ubuntu jau trečius mokslo metus. Kol kas viskas puiku, tačiau buvo baugoka pereiti, todėl visų pirma išmėginau Ubuntu namie (iki tol buvau naudojusi tik vieną OS - Windows). Per vasarą apsipratau, daug ko išmokau ir rugpjūčio gale įdiegiau Ubuntu į savo klasės kompiuterius, dėl viso pikto palikau ir WinXP per dualboot. Galvojau, jeigu kas, tai grįšime prie senukų XP. Konsultuotis su niekuo nesikonsultavau, leidimo neprašiau, kad galėčiau pereiti prie Linux OS. (Mano kabinetas - mano taisyklės. ) Mūsų inžinieriaus niekada nėra, jis kompiuterių netvarko (nors privalo) ir į mokymosi procesą nesikiša. Direktorei jei ir būčiau ką nors mėginusi aiškinti, ji būtų nieko nesupratusi. Iki šiol jokių skundų, viskas veikia puikiai, „nusikaltimo“ niekam nepadariau. Kasmet vis atrandu naujų dalykėlių ir juos pritaikau savo klasėje, (pvz. kaip internetą vaikams užblokuot ir pan.) WinXP jau po pirmųjų Ubuntu klasėje naudojimo metų ištryniau, dabar pas mane jokio dualboot'o nėra, tik grynas Ubuntu (o tiksliau - Edubuntu). Viską darau automatizuotai, per mokytojo kompiuterį - ir programas vaikams į jų kompiuterius įdiegiu, ir šalinu, ir OS perinstaliuoju per tinklą, jei yra reikalas (nežaidžiu po vieną kompiuterį) ir daug kitokių visokių smulkmenėlių. Kaip reagavo vaikai į naują OS - ogi po pusės metų kai kurie pradėjo klausinėti: „Mokytoja, o tai čia ne Windows'ai?“. Nieko jie nepastebėjo, jokio skirtumo. Visoms Windows'ų programoms yra alternatyvos, kurių pilnai užtenka mokymo procesui. Taip kad pirmyn, diekite Ubuntu, tai labai sveikintina ir puiku! Jei turite klausimų, atsakysiu

S
  • 9 Spa '12

Dziugu girdeti. Mano situacija atvirkstine - as priziuriu kompiuterius (ir man priziureti butu patokiau Linux - nes tai patikimiau), taciau mokitoja informatikos nera labai "stipri" (nelabai draugauja su kompiuteriais ) ir labai bijo pokyciu.

R
  • 9 Spa '12

Mokytojos pavizdys yra kaip reikia daryt ne drebančiom rankom,o ryžtingai. Ypač jeigu žinai ką darai. Super mokytoja!

G
  • 9 Spa '12

Šaunuolė mokytoja, tikrai geras pavyzdys, būtent taip ir tik taip reikia, nes manau kvailoka situacija, kai leidimą reikia gauti iš žmonių, kurie nieko apie, tai nenusimano.

Tiesa, aš turiu dar vieną argumentą nenaudoti Windows. Pats organizavau pirkimą

Na "gelezis" mokykloje nedziugina

Tiesa perkantiems kompus mokykloms ar šiaip įvairoms įstaigoms, manau verta ir apie tokį, ar panašų varianta pagalvot:
http://www.youtube.com/watch?v=y5h7QD-nF9s

http://www.userful.com/products/userful-multiseat-linux

taupoma ne tik ant programinės įrangos, bet ir ant geležies, iš vieno ar kelių kompų padaroma 10-30 darbo vietų.