Ubuntu ir ATI

A
  • 9 Sau '12

Gal tai jau ir išsemta tema, bet.

Tai ar jau rastas sprendimas? kad veiktų stabiliai su ati?

A
  • 9 Sau '12

Man rodos jau nebėra tokio brando kaip ATI (berods AMD dabar vadinasi). O šiaip nelygų ka vadini stabilumu, jei dėl driverių tai reiktų žiūrėti kiekvienam vaizdo plokštės modeliui atskirai. Nvidia (mano favoritas) irgi nestebuklas, useriai irgi susiduria su nesuderinamumo problemom. Tiek AMD tiek Nvidia turi gaminių kurie prasčiau suderinami su Linux.

P.S. tokio pobūdžio temos turėtų būti "Blevyzgos apie viskas" skyriuje kuriamos.

G
  • 9 Sau '12

Beje, kiek paskutiniu laiku susidūriau su naujais kompais, tai netgi AMD geriau veikia nei NVIDIA, o gal čia man tik taip sėkmingai papuolė.

S
  • 9 Sau '12

Mano ATI HD4550. Naudoju Ubuntu 11.10. Unity veikia pakankamai gerai, kartais garsas būna nešvarus (problema ATI Catalyst draiveriuose). Gnome Shell kartais pamirga, todėl nenaudoju. Flash negražiai vaizduoja (nežinau ar dėl ATI draiverių)
Ankstesnėse Ubuntu versijose buvo daugiau problemų su ATI, o dabar visai neblogai.

Įdiegti fglrx-updates draiveriai.

L
  • 9 Sau '12

Na, mano turimas vaizdo plokštės modelis jau kaip ir nebepalaikomas, tad telieka open source draiveriai. Su efektais žlugęs reikalas, Unity 2D veikia siaubingai lėtai, nuolat striginėja, negalima žmoniškai naudotis (nors ir šiaip tiek ši aplinka, tiek GNOME 3 man nepriimtinos). Apskritai compositing, deja, visiškai neįmanomas su šita vaizdo plokšte.

Bet bėda ne tik ta, kad prasti popieriai su efektais, bet ir tuo, kad vaizdas kartais tiesiog trumpam atvaizduojamas kažkoks išsiliejęs, mirguliuojantis. Tenka šitame kompiuteryje naudotis Windows 7...

P
Pjautuvas
Edvinas
  • 10 Sau '12

Na atrodo viskas su tuo AMD gerai, bent jau man. Aišku, yra modelių, kurie blogiau veikia su Linux, bet kuo tolyn, tuo mažėja bėdos.

A
  • 27 Vas '12

tai kiek cia pasiskaiciau vadinasi nei video nei flash normaliai ant ubuntu net neina? nes kiek bandziau ka tvarkytis,tai video nera grazaus svelnaus vaizdo,o kai vaizdas dinamiskesnis tai isvis kaip pjuviai atsiranda ant video.
flash ir paleidus kokius zaidimus jauciasi kad veikia su vos juntamais trukciojimais

L
  • 27 Vas '12

@andriusv rašė:
tai kiek cia pasiskaiciau vadinasi nei video nei flash normaliai ant ubuntu net neina? nes kiek bandziau ka tvarkytis,tai video nera grazaus svelnaus vaizdo,o kai vaizdas dinamiskesnis tai isvis kaip pjuviai atsiranda ant video.
flash ir paleidus kokius zaidimus jauciasi kad veikia su vos juntamais trukciojimais

Galbūt dėl tearing kaltas Compiz. Pabandyk Unity 2D aplinką arba LXDE, Xfce.

S
  • 27 Vas '12

Teko ir man darbe padirbėti su tokiu senoliu laptopu, kuriame yra sena ATI Radeon 7500 vaizdo plokštė.

Viskas veikia tragiškai lėtai, žiūrint kokį youtube net matosi, kaip perpiešiami kadrai... Žodžiu žlugęs reikalas, apie composite režimą (ant kurio veikia Unity, Gnome Shell, Compiz ir kitos grožybės, net nekalbu). Buvau įsidiegęs ir naudojau Xubuntu.

Beje, naudojant senesnes Ubuntu laidas, reikalai geresni, pavyzdžiui su Xubuntu 11.04, kuriame yra senesnės ATI tvarkyklės, dirbti galima, vaizdo apdorojimo greitis gan pakenčiamas, kaip iš seno laptopo daugiau tikėtis tikrai nėra ko. Tiems, kas turi senas ATI vaizdo plokštes, siūlau išbandyti senesnes Ubuntu laidas. Bent jau mano atveju, veikimo greitis, lyginant su naujausiomis Ubuntu laidomis, skiriasi labai stipriai.

Žodžiu senos ATI vaizdo plokštės ir Ubuntu yra LABAI blogas derinys. Viską ką galiu pasiūlyti, tai tik prisijungti prie nelaimingųjų ATI + Ubuntu naudotojų klubo:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... bug/941804

Kas žino, jei susidarys pakankamas subscriberių skaičius, gal būt atsiras tvarkyklių programuotojas, kuris ištirs šį atvejį ir sutaisysi priežastį, dėl kurios naujesnės, atviro kodo ATI tvarkyklės taip lėtai veikia...

S
  • 27 Vas '12

@andriusv rašė:
tai kiek cia pasiskaiciau vadinasi nei video nei flash normaliai ant ubuntu net neina? nes kiek bandziau ka tvarkytis,tai video nera grazaus svelnaus vaizdo,o kai vaizdas dinamiskesnis tai isvis kaip pjuviai atsiranda ant video.

Viskas veikia super greitai ir gražiai, jei kompiuterio geležis normaliai suderinama su Ubuntu. Štai tau pavyzdys:
http://www.youtube.com/watch?v=VvfRpmqKRbs

Taip, kad prieš pirkdamas naują kompiuterį, pasidomėk, ar jis veiks su Ubuntu:
http://www.ubuntu.com/certification/

Jei turi kompiuterį, kuris nesuderinamas su Ubuntu, tada gali viskas veikti labai lėtai ir labai nestabiliai.

S
Shookees
Paulius
  • 28 Vas '12

ATI HD6630M nelabai man kuo ir derinasi, su fglrx laaabai jau nesiderina - tiesiog neatranda vaizdo plokštės, o papildomai bind'inti nesinori. Užtenka paleisti integruotą ir atlieka tiek, kiek man reikia.

A
  • 29 Vas '12

@Lapinass rašė:

@andriusv rašė:
tai kiek cia pasiskaiciau vadinasi nei video nei flash normaliai ant ubuntu net neina? nes kiek bandziau ka tvarkytis,tai video nera grazaus svelnaus vaizdo,o kai vaizdas dinamiskesnis tai isvis kaip pjuviai atsiranda ant video.
flash ir paleidus kokius zaidimus jauciasi kad veikia su vos juntamais trukciojimais

Galbūt dėl tearing kaltas Compiz. Pabandyk Unity 2D aplinką arba LXDE, Xfce.

su manim reikia kaip apple su savo klientais as su ubuntu jau senokai pasizaidziu siek tiek del idomumo,bet giliai nesiknisu LXDE Xfce man negirdeti dalykai nzn kas tai as bandziau del video tik su draiveriais zaist ir su kodekais,bei visokiausiais vlc video nustatymais

A
  • 29 Vas '12

@andriusv rašė:
su manim reikia kaip apple su savo klientais

Negalima lyginti laisvos bendruomenės pagalbos, kuri stengiasi padėti iš geros valios su darbuotojais kuriem mokami pinigai kad klientams šypsotusi:)

Jei susiduriu su negirdėtu dalyku, tarkim LXDE įvedu į googla ir man išmeta: "The "Lightweight X11 Desktop Environment" is an extremely fast-performing" jau ši tą sužinau apie LXDE, jei noriu detaliau žinoti spaudžiu "about" ir jau žinau kas tai per daiktas ir su kuo jis valgomas (paprastai sakant tai "lengva" aplinka tavo Linux'ui).

Jei problemos su vaizdo klipais pasakyk sako kompiuterio duomenys: procesoriu, ram, vaizdo plokštės modelį ir kokios resoliucijos klipą bandai žiūrėti. Bandysim padėti.

P.S. Per tokį "žinojima" apie atviro kodo produktus ir plinta negatyvios kalbos, kaip viskas ten blogai. Nors kiti ir flash'u be problemų naudojasi ir HD filmus žiūri..

A
  • 2 Kov '12

blem ir tas man nelabai ka pasake,nes as anglu ir nelabai taip kad google ne visada padeda kai nera lietuviskai
pc duomenys tokie
procas Intel(R) Core(TM) i7-2600K CPU @ 3.40GHz
ram 8gb
video ASUS EAH6870 Series

bet koki video ziurint rodo nekaip,ir 1080p ir 480p ir tt
ir ant ivairiu kompu isbandes,ant pigaus netbook`o ,ant dell xps ir tt

V
  • 2 Kov '12

@andriusv rašė:
bet koki video ziurint rodo nekaip,ir 1080p ir 480p ir tt
ir ant ivairiu kompu isbandes,ant pigaus netbook`o ,ant dell xps ir tt

Geriausias HD video žiūrėjimui, kiek esu bandęs, tai - Smplayer. Nustatant video išvesti - xv. Žinoma pas mane DELL-as su Nvidia .

A
  • 2 Kov '12

@andriusv rašė:
blem ir tas man nelabai ka pasake,nes as anglu ir nelabai taip kad google ne visada padeda kai nera lietuviskai

Kas ieško tas randa (pvz: http://lt.wikipedia.org/wiki/LXDE)

@andriusv rašė:
video ASUS EAH6870 Series

Jei ant tokio kompiuterio "rodo nekaip" net 480p, gal būt video išvesties (output) nustatytas netinkamas. Pamėgink pakaitalioti output'ą ir restartavus VLC ir pažiūrėti ar situaciją pasikeitė.

Taip pat patariu peržiūrėti tema: Žiūrint filmą ar video internete, lagina garsas ten labiau garso problemos nors buvo ir su video (gal permetus akim kokių minčių kils).

A
  • 2 Kov '12

na gal as vis tik nepasakiau kad laaaabai kabinejuos prie vaizdo kokybes,pazistamam parodziau kaip blogai rodo,sako jam labai gerai viskas ir as cia is tuscios vietos issidirbineju ant windows rodo geriau nei ant ubuntu,bet ir ant windows man aki erzina kaikada vaizdas.sakau gal cia monitoriaus problema ir reiktu pasikeist i koki su ips matrica

G
  • 2 Kov '12

Geriausias HD video žiūrėjimui, kiek esu bandęs, tai - Smplayer. Nustatant video išvesti - xv. Žinoma pas mane DELL-as su Nvidia

Na šiandien radau laiko išbandyt 12.04, likau maloniai nustebintas, ant mano atom D510 su integruota GMA3150, su vlc2.0, HD 1080p kuo puikiausiai sukasi, o ir cpu 50-60% tevalgo.
Taigi bandžiau ir ant 10.04 vlc iki 2.0 versijos atnaujint, nepavyko, bet netyčiai aptikau, kad mplayer2 su video geriau draugauja už mplayer. Ir skrido CoreAVC iš kompo su visu wine priešakyje, o ir cpu mažiau drožia nei su CoreAVC.
Vien skype teliko iš uždaro kodo programų.

A
  • 3 Kov '12

na ir as upgradinau iki 12.04 tai galiu pasakyt kad esu visiskai patenkintas su video ir flash jau graziai veikia labai didelis zingsnis i prieki

A
  • 3 Kov '12

@andriusv rašė:
na ir as upgradinau iki 12.04 tai galiu pasakyt kad esu visiskai patenkintas su video ir flash jau graziai veikia labai didelis zingsnis i prieki

Kai kam tai žingsnis, o kai kam jau seniai (video ir flash) normaliai veikė ir su senesnėm Ubuntu versijomis