bsd geresne sistema negu linux??? :/

N
  • 5 Spa '07

http://people.freebsd.org/~murray/bsd_flier.html
pasiskaitai paziuri rezultatus raso kad bsd pati "kieciausia" is visu sistemu. tai cia iseina kad bsd dar stabilesne, neturinti tiek su draiveriais problemu sistema? nu bet cia turbut reklama nes matosi kad cia freebsd.org tinklapis. ir isviso nemanau kad tu cia konors daugiau islosi jeigu i bsd pereisi. ka manote apie tai? ar cia teisybe ar tik kazkokio zmogaus bsd reklama?

G
  • 5 Spa '07

BSD turi savu privalumu.
Linux tai yra programu kratinys. Visi kuria atskirai kas sau kaip kas ismano galiausiai viskas sumetama i viena kruva ir gaunasi kaskas. Bet va tarkim Ubuntu toks apibudinimas netinka nes ten gan smarkiai slifuojami tie leidimai.

BSD viskas kuriama centralizuotai tai sistema labiau vieninga.

Kitas BSD privalumas tai gelezies palaikymo filosofija kad arba veikia vos instaliavus viskas arba isvis neveikia. Tai reiskia jokio knisimosi su draiveriais.

Trecias dalykas, kad BSD naudojami kodai ir viskas sukompilinama tik pries pat instaliuojant - portu sistema. Bet cia velgi Gentoo Linux su savo portage vos ne tas pats. Ka tai duoda? Greicio kaskiek. Bet kitavertus instaliacija masine programu gali testis per naktis.
~~
Kas blogai su BSD. Nera namu vartotojui pritaikytu ver. Yra tik PC-BSD, bet jai iki tiek ka padare Ubuntu is Linux dar labai toli.
~~
Taigi ka galiu pasakyti parsisiusk ismegink. Gal patiks. Bet kaskokiu labai ryskiu skirtumu tokiu kaip perenant nuo Win prie Linux nera. Jei lindesi toj pacioj KDE tai nieko naujo isvis nepamatysi.

N
  • 5 Spa '07

zinau cia tas pats ir gnome galioja. reikia terminala naudot kad ko nors pamatytum naujo. net nezinau ar verta dabar skubiai siustis tuos bsd, jeigu linux distributyvai istaiso kazkiek linux klaidu tai nemanau ar verta. ir linuxai jau kokius 9 men. dirba pas mane tai nei vienos klaidos neismete ir esu tuo visiskai patenkinta. ir tai reiskia kad man nieko cia daugiau nereikia.

N
  • 5 Spa '07

nu sakes parasiau patenkinta, istikruju turetu buti patenkintas. reiketu idet i zinuciu redagavimo funkcija.

G
  • 5 Spa '07

Joa dabar lopau sena kompa ten win2k. Tai ka lygiai 16 spalvu ant GF5 kol nebuvo firminiu draiveriu. Bet cia ne viskas. Pajaungiau intera kad parsiusti si bei ta gavau po penkiu minuciu pirma restart daryt ziauru. O tokiom vidutinem klaidom ir lentelem beprasmem tai tiesiog sninga.

A
  • 9 Lap '08

O aš susimečiau greta Linux ir esu visai patenkintas Skyriau ~64GB, dar Windows 20GB užima, o kas liko iš 160GB - Linux. Visai smagiai veikia, kompiliavimas kiek ilgiau užtrunka, bet man patiko veikimas.